Home » News » Bukmacherzy w Polsce – gdzie typować legalnie?

Bukmacherzy w Polsce – gdzie typować legalnie?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów tej ustawy. Określa to, że ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem polskim i unijnym.

W myśl ustawy, wszelka firma oferująca stawianie zakładów sportowych wzajemnych zmuszony jest do posiadania zezwolenia Ministerstwa Finansów. Gra u nielegalnych bukmacherów online, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalne podmioty bukmacherskie czyli kto?

Na lokalnym rynku internetowym od wielu lat jest kilka głównych sposobów zakładów sportowych. Przeważnie, są to bukmacherzy stacjonarni, którzy wykonują dodatkowo działalność za pośrednictwem Do listy legalnych firm bukmacherskich, zaliczyć należy: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium, LV BET, Totalbet i Superbet (licencja otrzymana w ostatnim roku).

Mnóstwo bukmacherów bukmacherskich ogłasza chęć do wejścia na polski rynek bukmacherów. Często ogłasza się o zainteresowaniu takich firm – bukmacherów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednakowoż większość rozmów związanych z przyznaniem zezwolenia. zostaje szybko utajniona. Dlatego także bardzo trudno ustalić na którym etapie znajdują się starania ale również jakie możliwości na korzystne rozpatrzenie sprawy posiadają te podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów online?

Podmioty oferujące typowanie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To normalna kolej rzeczy, do jakiej jednak nie odnosiły się zagraniczne internetowe firmy. Z owego tytułu, czerpały zyski (mniejsze koszty, większa ilość typerów). Uczciwość rynku bukmacherskiego naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy internetowi są według ustawy równi, dlatego też poprawiają się także szanse zarobku poszczególnych firm – bukmacherów. Wcześniej, bardzo często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), czerpały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, udzielano także wyjątkowo korzystne kursy (niższa marża), co zachęcało skutecznie użytkowników.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest świetna, można przyznać, że rozgranicza kwestie jurydyczne, do niedawna pozostające niejasnymi. W niedalekiej przyszłości wniosek powinien zostać uaktualniany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej regulacji hazardowej.

Sprawdź co znajduje się w Totolotek oferta i typuj legalnie w jednej z najlepszych firm bukmacherskich. 

               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz
Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

KSW 49: kogo zobaczymy na gali w maju?

Następna tegoroczna gala ksw zaplanowana została na 18. maja w Gdańsku. Po raz kolejny na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK