Home » News » Ustawa hazardowa a legalni bukmacherzy w Polsce

Ustawa hazardowa a legalni bukmacherzy w Polsce

Nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2017 roku wywołała wiele zamieszania i dyskusji wśród graczy. Jej głównym założeniem ma być likwidacja szarej strefy oraz skutecznie opodatkowanie firm bukmacherskich, zwłaszcza tych oferujących swe usługi za pośrednictwem Internetu. Dotychczas większość z nich posiadało działalność zarejestrowaną poza granicami Polski, unikając płacenia podatków. Wejście w życie nowej ustawy ma ten proceder ukrócić. W myśl nowych przepisów firmy bukmacherskie będą uznawane za legalne jeśli będą posiadały odpowiednią licencję przyznawaną przez Ministerstwo Finansów. Warunkiem jej przyznania jest posiadanie siedziby na terenie Polski oraz domeny z rozszerzeniem pl. Jak informują media na rynku już niedługo może pojawić się kolejny bukmacher TotalBET zakłady bukmacherskie który co prawda oficjalnie nie potwierdził tej informacji, ale wskazywać na to może powstała spółka o takiej nazwie. Strony nielegalnych bukmacherów będą blokowanie, a za korzystanie z ich usług będą grozić wysokie grzywny.

W chwili obecnej na rynku działa jedynie siedmiu legalnych bukmacherów. Są to:

  1. Fortuna
  2. LVBet
  3. Totolotek
  4. Milenium
  5. STS
  6. Etoto
  7. Forbet
  8. Superbet (licencja na zakłady stacjonarne)

Chociaż informacje te są nieoficjalne to mówi się, że kolejne firmy bukmacherskie czekają na uzyskanie licencji Ministerstwa Finansów i legalizację.

Należy pamiętać, że nowa ustawa hazardowa wprowadza wiele zmian także jeśli chodzi o kasyna internetowe. Obecnie wszystkie kasyna online, poza jednym, kontrolowanym przez państwo są uznawane za nielegalne. Jeśli więc ktoś lubił grać w pokera przez internet, obecnie będzie mógł to robić wyłącznie w jednym miejscu. Zmiany dotyczą także automatów do gier w salonach naziemnych. Podobnie jak w przypadku kasyn, legalne są wyłączne te automaty, nad którymi państwo ma kontrolę.

Osoby grające w legalnych zakładach bukmacherskich muszą się liczyć z tym, że ich gra będzie opodatkowana. I tak, za każdy postawiony zakład, bukmacher będzie musiał odprowadzić 12 procentowy podatek, którego wysokość naliczana jest od postawionej stawki. W przypadku wygranych przekraczających jednorazowo kwotę 2280 zł, trzeba będzie jeszcze dodatkowo zapłacić 10 procentowy podatek od wygranej.

               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz
Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

Bukmacherzy w Polsce – gdzie typować legalnie?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca dużo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK