2dn.1godz.2min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Premier League: Dobry dzień polskich bramkarzy. Komplet wyników 18 kolejki.

Premier League: Dobry dzień polskich bramkarzy. Komplet wyników 18 kolejki.

Święta w dobrych nastrojach kończą polscy bramkarze w Premier League. Zarówno Artur Boruc, jak i Łukasz Fabiański zachowali czyste konta, a ich drużyny poprawiły swoje sytuacje w tabeli. Swansea przerwało fatalną serii spotkań i wygrało pierwszy mecz od dwóch miesięcy. Pod wodzą tymczasowego menedżera Alana Curtisa ich gra się poprawia – najpierw „Łabędzie” postawiły się Manchesterowi City na wyjeździe, tydzień temu wreszcie udało im się zachować czyste konto (0:0 z West Hamem), a w Boxing Day pokonać WBA znów bez straty gola. Jedyną bramkę już w dziewiątej minucie zdobył Ki Sung-yeung, Fabiański obronił trzy strzały i Swansea udało się dowieźć wynik 1:0 do końca. Zwycięstwo sprawiło, że Walijczycy opuścili strefę spadkową. Z dorobkiem 18 punktów są na 16. miejscu.

Artur Boruc i jego Bournemouth kontynuują za to dobrą passę. Tym razem beniaminek Premier League zremisował 0:0 z Crystal Palace. To już szósty mecz z rzędu bez porażki ekipy Eddiego Howe’a. Polak nie miał za wiele pracy, londyńczycy nie mieli ani jednego celnego strzały w starciu na Dean Court i to Bournemouth stworzyło lepsze sytuacje do zwycięstwa. „Wiśnie” zajmują 13. pozycję i mają 20 punktów