2dn.21godz.46min.
Home » Inne » Nikolić z kolejnym golem dla Chicago. Fire kandydatami do mistrzostwa? [WIDEO]

Nikolić z kolejnym golem dla Chicago. Fire kandydatami do mistrzostwa? [WIDEO]

Kilka dni pozostało do rozpoczęcia sezonu 2017 w amerykańskiej Major League Soccer. Obecnie za oceanem drużyny występujące w jedynej zawodowej lidze piłkarskiej przygotowują się do rozgrywek i grają mecze sparingowe. Bardzo dobrze w nich spisują się piłkarze Chicago Fire, wśród których znajduje się były zawodnik Legii Warszawa Nemanja Nikolić. Ekipa z „Wietrznego Miasta“ wygrywa mecz za meczem, a Nikolić jest jej podstawowym zawodnikiem.

W weekend przebywający na zgrupowaniu na Florydzie gracze Fire rozegrali kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich przeciwnikami byli piłkarze Toronto FC, czyli klubu, który również przygotowuje się do nowego sezonu MLS. Rywalizację pewnie wygrała drużyna z Chicago, która wbiła rywalom aż cztery bramki, a sama straciła tylko jedną.

Już do przerwy Fire prowadzili 3:0. Jedną z bramek, w 16. minucie zdobył Nikolić. Były snajper Legii Warszawa jest jedną z gwiazd obecnego zespołu, a na boisku udowadnia, że w lidze może należeć do czołowych napastników MLS. Prócz gola z rzutu karnego Węgier zanotował asystę drugiego stopnia przy trafieniu Michaela de Leeuwa z 39. minuty gry.

Pierwsze spotkanie nowego sezonu MLS Chicago Fire zagra już 4 marca. Wtedy Nikolić i spółka zmierzą się z Columbus Crew. W okresie przygotowawczym popularni „Strażacy“ prezentowali się bardzo dobrze. Pokonywali m.in. FC Cincinnati 3:2, Miami FC 5:2 i Montreal Impact 4:1.