Home » Polska » Ekstraklasa » Nieoficjalnie: Smuda odchodzi z Górnika Łęczna!

Nieoficjalnie: Smuda odchodzi z Górnika Łęczna!

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że Franciszek Smuda kolejny sezon będzie pracował w Górniku Łęczna. Doświadczony szkoleniowiec sam wyraził chęć pozostania w lubelskim klubie mimo spadku do Nice I ligi. Jednak ostatnio wiele się zmieniło. Wobec organizacyjnego chaosu jaki panuje w pierwszoligowym klubie i w zasadzie braku drużyny, trener raczej odejdzie. – Wiem, że nie mogę dalej pracować w takich warunkach – stwierdził na łamach Kuriera Lubelskiego Smuda.

Od kilku dni wiadomo, że Smuda otrzymał propozycję nowego kontraktu. Ponoć pod względem finansowym jest ona znacznie gorsza od tej, jaką trener miał prowadząc zespół w LOTTO Ekstraklasie (nieoficjalnie mówi się o 50-procentowej obniżce gaży). Przez kilka dni Smuda miał czas na zastanowienie się nad propozycją, a w poniedziałek miał spotkać się z klubowymi działaczami. Do rozmów jednak nie doszło.

– W klubie są inne rozmowy, widocznie ważniejsze. Najprawdopodobniej moja nie jest taka ważna. Byłem w klubie dziś przez kilka godzin, ale potem poszedłem do domu – zakomunikował trener. Tymczasem klub poinformował, że nową umowę podpisał dzisiaj Przemysław Pitry, który jest… trzecim piłkarzem zostającym w Górniku po spadku. Pozostali albo odeszli albo nie podpisali jeszcze umów. Na ten moment spadkowicz nie ma zespołu i dlatego ostatnio odwołał nawet sparing ze Stalą Stalowa Wola.

Sytuacja w klubie z Łęcznej jest fatalna. Klub ma długi, a w dodatku niespełna miesiąc przed startem ligi nie ma podpisanej umowy z trenerem i wystarczającą liczbą zawodników. -Takiego czegoś jeszcze w żadnym klubie nigdy w życiu nie doświadczyłem. To jest wręcz niesamowite – przyznał Smuda, który raczej nie będzie kontynuował przygody trenerskiej w Łęcznej. Trener przyznał, że nie chodzi nawet o kwestie finansowe, bo te mógłby zaakceptować. Problemem jest organizacja i funkcjonowanie klubu. Dodatkowo ponoć Górnik nie wypłacił szkoleniowcowi wszystkich pieniędzy za ostatnie miesiące pracy.

* Fotografia pochodzi ze strony se.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 46: kto w walce wieczoru?

Po raz kolejny federacja KSW zdecydowała się na organizację na Górnym Śląsku. Nowy obiekt, hala …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK