Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Grosicki graczem kwietnia w Premier League. Polak zdeklasował rywali! 

Grosicki graczem kwietnia w Premier League. Polak zdeklasował rywali! 

Kamil Grosicki został wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem kwietnia w Premier League. Reprezentant Polski w tradycyjnym głosowaniu na stronie stacji Sky Sports uzyskał ponad 61 tysięcy głosów fanów, czym całkowicie zdeklasował pozostałych nominowanych. Znajdujący się na drugim miejscu Brazylijczyk Firmino otrzymał nieco ponad 10 tysięcy głosów. Dla naszego pomocnika to pierwsze tak duże wyróżnienie w lidze angielskiej.

W styczniu Grosicki spełnił marzenie i podpisał kontrakt z klubem z Premier League. Polak porozumiał się z walczącym o utrzymanie Hull City. Mimo że niektórzy twierdzili, że taki ruch zawodnika nie był dobrą decyzją, ponieważ popularne „Tygrysy” w przyszłym sezonie mogą występować szczebel niżej, to doświadczony pomocnik był pewny tego, co robi. I z perspektywy czasu wydaje się, że podjął dobrą decyzję.

Hull City znajduje się obecnie tuż nad strefą spadkową i jest spora szansa na to, że zachowa ligowy byt. Jednak nawet w przypadku degradacji „Grosik” w przyszłych rozgrywkach wciąż może grać w Premier League, bo jego dobre występy nie umknęły uwadze przedstawicielom innych klubów.

Do tej pory 28-letni skrzydłowy rozegrał w angielskiej lidze 12 spotkań, w których nie udało mu się zdobyć bramki. W zespole „Tygrysów” za strzelanie goli odpowiadają jednak inni gracze, Polak ma za zadanie wypracowywać im sytuacje. I tak też robi. Tylko w kwietniu zanotował cztery asysty.

W głosowaniu na stronie internetowej Sky Sports nasz piłkarz zostawił daleko w tyle innych nominowanych rywali. Pierwsza trójka głosowania na zawodnika kwietnia przedstawia się następująco:

1. Kamil Grosicki, Hull City (61,181 głosów),
2. Firmino, Liverpool FC (10,368 głosów),
3. Eden Hazard, Chelsea Londyn (9,539 głosów).

* Fotografia pochodzi ze strony skysports.com.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Jest stanowisko Legii. „Grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką”

Legia Warszawa wydała specjalne oświadczenie odnoszące się do ataku pseudokibiców tego klubu na piłkarzy. Cała …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *