Okienko Transferowe:
Home » News » Dwa tygodnie do Polsat Boxing Night 7!

Dwa tygodnie do Polsat Boxing Night 7!

Lokalni fani boksu miesiącami musieli oczekiwać na siódmą galę z cyklu Polsat Boxing Night, jednak w końcu się doczekają kolejnego wieczoru z najciekawszymi rodzimymi pięściarzami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN naznaczona numerem „7”.

Seria Polsat Boxing Night przez kilka lat cieszyła się niesamowitym zafascynowaniem, szczególnie ze względu na wojny Tomasza Adamka, który na galach koordynowanych poprzez telewizję Polsat konkurował z Andrzejem Gołotą (była to pierwotna gala PBN), a także z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 roku), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), oraz ponadto Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 roku).

W konfrontacji wieczoru na czerwcowej gali zaobserwujemy po raz kolejny Tomasza Adamka. Konkurentem Polskiego specjalisty będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, jaki może pochwalić się rekordem 24 wygranych, 2 remisów oraz 3 przegranych. Wytrawny „Góral” posiada za sobą aż 55 konkurencji na ringach bokserskich zaś aż 50 zwycięskich bitew.
Adamek po pamiętnej porażce z Witalijem Kliczko w 2011 r, stoczył 9 konfrontacji. Początkowo prezentował znakomitą sprawność zwyciężając między innymi z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem i Stevem Cunninghamem. W 2014 r nazbyt dobry na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który zwyciężył poprzez jednakową decyzję arbitrów.
Sympatyczny „Góral” powrócił jednak bardzo szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night live, a konkurentem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował dawnego już mistrza.

Następnym konkurentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tejże batalii jednoznacznym faworytem był „Góral” i nie zawiódł kibiców – wygrał z Saletą po technicznej decyzji arbitrów.

W 2016 roku na następnej gali Polsat Boxing Night organizowanej znowu w Krakowie, Adamek stoczył potyczkę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z e Stanów Zjednoczonych wykazał się zdecydowanie wytrzymalszy i rozgromił Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem osiągnął ogromną możliwość konfrontacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.
Najbliższy oponent Adamka to 41-letni bokser, jaki w ostatnim okresie wygrywał wiele konkurencji, chociaż w ostatniej z nich skapitulował przez techniczny nokaut z bieżącym mistrzem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Walka ta była jednakowoż szansą dla Haumono na pozyskanie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono live to z pewnością niebywała okazja na zaobserwowanie atrakcyjnej bijatyki dwóch fachowych pięściarzy. Czy Polak wygra? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują dodatkowo między innymi Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) i Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).
Głowacki to dzisiaj niezaprzeczalnie jedna z największych gwiazd krajowego pięściarstwa. Polak ma za sobą 27 wojen, w których aż w 26 wygrywał. Przed rokiem po wielkiej serii 26 zwycięskich konfrontacji, Polak stanął przed szansą uzyskania mistrzowskiego pasa WBO w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas skuteczniejszy okazał się Oleksandr Usyk, który przewyższył lokalnego mistrza przez bezapelacyjną opinię sędziów. Kontrkandydatem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych pięściarzy w jego wersji wagowej. Walka ta ma przywrócić Głowackiemu perspektywy na kolejną rywalizację o mistrzowski pas, który cały okres należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to prawdziwa czepmionka, która do tej chwili zwyciężyła każde stoczone konfrontacje. W najbliższej konkurencji, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, konkurentką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Inicjatorzy Polsat Boxing Night nie ukazali jeszcze jaka zawodniczka będzie rywalką Brodnickiej, jednakowoż również w bieżącym wyjątku należy się spodziewać gigantycznego nazwiska.

Kolejny Polak jaki wojować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w prywatnej karierze miał już parę niezwykłych nadziei na osiągnięcie mistrzowskich pasów w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej, jednak w ostatniej z nich skapitulował z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 roku. W poprzednich dwóch wojnach Masternak wygrywał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym przywrócił nadzieje kibiców na powrót do grona najświetniejszych bokserów. Przeciwnikiem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali zobaczymy jeszcze jedną rozgrywkę, jednakże twórcy nie wyjawili nazwiska żadnego z nich. Należy jednak spodziewać się dwóch zawodników, jacy przekażą silną konfrontację pod względem sportowym i będą właściwym wprowadzeniem do czterech kluczowych wojen wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 12.06.2017):
 
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – Brian Howard
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – Marisol Reyes
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

               

Autor: Damian Malarz

Damian Malarz

Ogromny fan Olympique Marsylia i Wimbledon AFC. Miłośnik historii sztuki oraz fan piłki ręcznej.

Zobacz również:

Spotkania włoskiej Serie A w WP Pilot!

Pomimo, że w polskiej Ekstraklasie nastąpił sen zimowy to reszta największych lig gra dalej. Wśród …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.