Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Boruc poświęca się klubowi. „Kończę piękną przygodę z reprezentacją“

Boruc poświęca się klubowi. „Kończę piękną przygodę z reprezentacją“

Artur Boruc kończy reprezentacyjną karierę. Doświadczony bramkarz o swojej decyzji poinformował dzisiaj za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej swojego klubu, AFC Bournemouth. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa ma na koncie 64 występy w biało-czerwonych barwach, ale wszystko wskazuje na to, że karierę zakończy z 65 meczami na koncie. PZPN będzie chciał bowiem zorganizować specjalne pożegnanie Borucowi, który będzie miał okazję wystąpić w jeszcze jednym spotkaniu.

– Wszystkich zainteresowanych chciałbym poinformować, że podjąłem decyzję, którą nosiłem w sobie od pewnego czasu. Ze względu na zdrowie i już „podeszły” wiek oraz konkurencję, która pozwala spać spokojnie – tak zaczyna się oświadczenie Artura Boruca, w którym informuje on, że kończy przygodę z kadrą Polski. – Ze względu na spokój ducha mojego i mojej rodziny, kończę piękną przygodę z reprezentacją Polski w piłce nożnej – zakomunikował doświadczony bramkarz.

Z jednej strony decyzja Boruca jest zaskakująca, z drugiej jednak logiczna. Wprawdzie nie mówiło się zbyt głośno o tym, że gracz Bournemouth nosi się z zamiarem zakończenia kariery w reprezentacji, ale biorąc pod uwagę to, że ma już 37 lat, można było się tego spodziewać. Piłkarz musi rozsądnie szachować swoimi siłami, by móc grać na najwyższym poziomie w Premier League.

– Chciałbym skupić się teraz na swoim zdrowiu i pomocy kolegom z AFCB w wywalczeniu celów na ten sezon w Premiership – przyznał w oświadczeniu Boruc, dla którego PZPN ma zorganizować specjalne pożegnanie. Zdradził to na łamach Przeglądu Sportowego prezes Zbigniew Boniek. – Za swój wkład w sukces reprezentacji należą mu się ogromne podziękowania – powiedział Boniek.

* Fotografia pochodzi ze strony se.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

KSW 42: Chalidow, Narkun, Materla i wielu innych!

W tym roku pierwsza gala KONFRONTACJI SZTUK WALKI zaplanowana została na 3. marca 2018 roku …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

FORTUNA online zakłady bukmacherskie – zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565; Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599; Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12; TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485; E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17; forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016; LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK