Transferowa ofensywa Wolfsburga. Gomez nowym piłkarzem „Wilków”!

Mario Gomez od nowego sezonu będzie reprezentował VfL Wolfsburg. Dzisiaj transfer zawodnika został potwierdzony na oficjalnej konferencji prasowej, podczas której poinformowano również, że będzie on występował z numerem „33” na koszulce.

Dla reprezentanta Niemiec podpisanie umowy z Wolfsburgiem oznacza powrót do rodzimej ligi po trzyletniej przerwie. Ostatni raz w Bundeslidze napastnik występował w sezonie 2012/2013, kiedy przywdziewał koszulkę Bayernu Monachium. Później występował we włoskiej Fiorentinie i tureckim Besiktasie Stambuł.

W lidze tureckiej wiodło mu się bardzo dobrze. W 33 meczach Gomez strzelił aż 26 bramek i zanotował sześć asyst. Do Besiktasu był jednak tylko wypożyczony na jeden sezon. Latem wrócił do Fiorentiny, ale nie na długo, ponieważ działacze doszli do porozumienia z przedstawicielami Wolfsburga i sprzedali 31-latka. Jak donoszą niemieckie media, „Wilki” za napastnika zapłaciły około siedmiu milionów euro.

W letnim okienku transferowym Wolsfsbur jest bardzo aktywny. Przypomnijmy, że niedawno do drużyny dołączył reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski. Ponadto niemiecki klub zakontraktował m.in. Jeffreya Brumę z PSV Eindhoven, Yannicka Gerhardta z FC Koel i Josipa Brekalo z Dynama Zagrzeb.

* Fotografia pochodzi ze strony badische-zeitung.de.

About marm

Zobacz również:

Marko Vesović blisko Legii Warszawa

Wiele wskazuje na to, że wkrótce Legia Warszawa będzie mogła ogłosić pierwszy zimowy transfer. Działacze …

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.