3dn.0godz.36min.
Home » News » Szczęsny już po debiucie w Juventusie! Czyste konto Polaka

Szczęsny już po debiucie w Juventusie! Czyste konto Polaka

Wojciech Szczęsny jest już po debiucie w barwach Juventusu Turyn. Reprezentant Polski, który niedawno podpisał kontrakt ze „Starą Damą“ wystąpił w towarzyskim spotkaniu włoskiego zespołu z FC Barcelona. Mimo że mistrzowie Włoch przegrali 1:2, to polski golkiper zachował czyste konto i potwierdził, że może nawiązać rywalizację o miejsce w bramce z Gianluigi Buffonem.

Aktualnie piłkarze Juventusu przebywają na tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie w planach mają rozegranie kilku gier towarzyskich. W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu „Juve“ mierzyło się z Barceloną. Z perspektywy polskich kibiców najważniejsza była osoba Szczęsnego. Polak otrzymał szansę debiutu, zmieniając w 46. minucie legendarnego Buffona, który w pierwszej połowie wpuścił dwa gole.

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Neymar, który od dłuższego czasu jest łączony z Paris Saint Germain. Francuzi są skłonni zapłacić dokładnie 222 miliony euro za kupno brazylijskiego gwiazdora. Sam piłkarz na razie odcina się od medialnych spekulacji i skupia się na grze, a to wychodzi mu naprawdę dobrze.

Jeśli chodzi o występ Szczęsnego, to do jego gry nie można się przyczepić. Wprawdzie nasz zawodnik nie miał zbyt wiele pracy, ale kiedy już musiał interweniować, to robił to bardzo pewnie. Ostatecznie Juventus przegrał 1:2. Honorowego gola dla włoskiego zespołu strzelił Giorgio Chiellini.

W najbliższych dniach Juventus będzie kontynuował rozgrywanie meczów towarzyskich. W Stanach Zjednoczonych ma zaplanowane jeszcze dwie gry kontrolne. Już 27 lipca zawodnicy „Starej Damy“ staną naprzeciw Paris Saint Germain.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.