12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » News » Światowa postawa Bramkarzy, reszta w kratkę

Światowa postawa Bramkarzy, reszta w kratkę

Co tygodniowe zdanie relacji z występów naszych zawodników po za granicami kraju. Podczas tego weekendu prawdziwą klasę pokazali nasi Bramkarze. Łukasz Skorupski po raz kolejny został najlepszym graczem swojej drużyny, dzięki swojej świetnej grze skutecznie zatrzymał pędzącego po koronę strzelców Luca Toniego a jego drużyna Empoli pokonała Hellas Veron . Na oficjalnym profilu „Azurrich” Łukasza oznaczano: Skorupski santo subito oraz Grande Łukasz. W kontekście przyszłorocznych mistrzostw Europy Skorupski nie wątpliwie puka do drzwi kadry a trener Nawałka może mieć poważny ból głowy jeśli chodzi o wybór bramkarzy. Również w Serie A w bramce stanął Wojciech Szczęsny, który wrócił do podstawowego składu po jedno tygodniowej przerwie. Jego drużyna zremisowała z Torino, tracąc w ostatniej minucie bramkę z rzutu karnego. W drużynie z powodu urazu nie wystąpił Kamil Glik.
Pozostając przy pozycji bramkarzy, świetne spotkanie zagrał Artur Boruc a jego Burnemouth pokonało u siebie 1-0 Chelsea Londyn. 35-latek powrócił do składu Bournemouth po 6-tygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i został wybrany najlepszym graczem spotkania. Polski bramkarz potwierdził, ze uwielbia grać przeciwko drużynom ze znacznie wyższej półki. Swoją znakomitą postawą do szewskiej pasji doprowadzał Hazarda, Oscara i Diego Costę. W meczu Swansea 0-3 Leicester City, mdz. słupkami stanął Łukasz Fabiański, niestety jego drużyna przegrała spotkanie  – Fabian skutecznie zatrzymywał Jamie Vardie’go ale znakomicie króla strzelców Premier League zastąpił Mahraz pakując Fabianowi trzy bramki.
Po drugim stronie bieguna na boisku skuteczność naszych zawodników była tym razem nieco słabsza. Na listę strzelców wpisali się tylko Arkadiusz Milik i Łukasz Teodorczyk. Arkadiusz Milik dołożył swój 1 grosz do zwycięskiego spotkania Ajaxu Amsterdam 5-2 nad SC Heerenven, mógł strzelić swoją 2 bramkę w tym spotkaniu lecz niestety w 63′ polski napastnik nie wykorzystał rzutu karnego, przestrzelając go nad bramką. Do formy po poważnej kontuzji wraca „napastnik numer trzy” w naszej reprezentacji, Łukasz Teodorczyk. Były snajper m.in. Lecha Poznań przeciwko Metalurgowi Zaporoże rozegrał 66 minut i strzelił pierwszą ligową bramkę w tym sezonie. Wcześniej 24-latek wpisał się na listę strzelców tylko raz, w Pucharze Ukrainy. W lidze niemieckiej Robert Lewandowski po raz kolejny nie strzelił bramki a także został uznanym najsłabszym zawodnikiem na boisku wg. kickera. Bayern tego dnia sensacyjnie przegrał  z Borussią Moencheglabach 3-1. Po 17 minut rozegrali Artur Sobiech i Sebastian Boenisch. Napastnik Hannoveru już w 30 sekundzie meczu z Schalke doznał kontuzji kostki i chociaż próbował rozbiegać uraz, kwadrans później musiał opuścić murawę, natomiast obrońca Bayeru Leverkusen za agresywny wślizg wyleciał z boiska z czerwoną kartką. Wydaje się, że arbiter wykazał się w tej sytuacji nadgorliwością, gdyż faul był, ale bardziej sprawiedliwą karą byłaby kartka koloru żółtego. Nieco lepiej zagrali Łukasz Piszczek i Przemysław Tytoń.

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 75 minut z Borussią Moenchengladbach (1:3)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut z Wolfsburgiem (2:1)
Przemysław Tytoń (VfB Stuttgart) – 90 minut z Werderem (1:1)
Eugen Polański (Hoffenheim) – 69 minut z Ingolstadt (1:1)
Artur Sobiech (Hannover) – 17 minut i kontuzja z Schalke (1:3)
Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen) – 17 minut i czerwona kartka z Herthą (1:2)
Paweł Olkowski (FC Koeln) – 45 minut z Augsburgiem (0:1)
Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – leczy kontuzję
Kamil Glik (Torino) – 90 minut z Romą (1:1)
Wojciech Szczęsny (Roma) – 90 minut z Torino (1:1)
Paweł Wszołek (Hellas Verona) – 56 minut z Empoli (0:1)
Piotr Zieliński (Empoli) – 90 minut z Hellasem (1:0)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut z Hellasem (1:0)
Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – 90 minut i żółta kartka z Deportivo (1:1)
Filip Starzyński (Lokeren) – ławka z Kortrijk (3:1)
Kamil Grosicki (Rennes) – nie grał z powodu kontuzji
Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) – 90 minut, gol, asysta i zmarnowany karny z Heerenveen (5:2)
Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut z CSKA (2:0)
Maciej Rybus (Terek Grozny) – 90 minut z Mordowią (0:0)
Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – 66 minut i gol z Metalurgiem (6:0)

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "

Fortuna 1.Liga w sezonie 2022/2023 jest ciekawa jak nigdy. Wiele zespołów przed laty sięgała po …