2dn.19godz.9min.
Home » News » Sobota w Europie: Dwa gole Lewandowskiego, inni Polacy też strzelali [WIDEO]

Sobota w Europie: Dwa gole Lewandowskiego, inni Polacy też strzelali [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki w wygranym przez Bayern Monachium meczu z VfL Wolfsburg 5:0. Polski napastnik tym samym przedłużył serię kolejnych spotkań z przynajmniej jednym strzelonym golem do trzech. Sobota była udana również dla innych polskich zawodników. Bramki dzisiaj strzelali również Arkadiusz Piech dla cypryjskiego Apollon FC i Adrian Cieślewicz dla walijskiego The New Saints FC.

Jeśli chodzi o Lewandowskiego, to 28-latek zdobył odpowiednio 13. i 14. gola w tym sezonie Bundesligi. Dzisiaj jego Bayern nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem będącego w kryzysie VfL Wolfsburg. Mistrzowie Niemiec wielkie strzelanie rozpoczęli w 18. minucie, kiedy gola zdobył Arjen Robben. „Lewy“ na listę strzelców wpisał się w 22. i 58. minucie.

Drugie trafienie Polaka było dosyć szczęśliwe. Niewiele brakowało bowiem, by autorem gola był Thomas Muller. W ostatniej chwili to Polak dotknął jednak piłkę, a ta wpadła do siatki. – To było instynktowne zachowanie. Piłka nie leciała do końca w kierunku bramki, więc dołożyłem nogę i szczęśliwie udało się skierować ją do siatki. Thomas od razu się zaśmiał i powiedział, że dobrze mi podał – cytuje słowa Lewandowskiego portal eurosport.onet.pl.

Sam Muller również doczekał się również bramki, zdobywając ją 76. minucie. Piątego gola dla Bawarczyków dołożył natomiast Douglas Costa. Dzięki tej wygranej Bayern wrócił na pozycję lidera Bundesligi.

Sobota była udana również dla Piecha i Cieślewicza. Ten pierwszy strzelił bramkę w zremisowanym 1:1 spotkaniu 14. kolejki cypryjskiej ekstraklasy przeciwko AS Nea Salamis. Z kolei Cieślewicz zanotował trafienie w potyczce 18. kolejki ligi walijskiej z Cardiff Metropolitan University FC (3:1).