2dn.23godz.4min.
Home » News » Serie A: Dobre występy Polaków. Milik strzelił gola, Skorupski obronił karnego! [WIDEO]

Dokładnie 207 kibice musieli czekać na bramkę Arkadiusza Milika. W niedzielne popołudnie reprezentant Polski zdobył swojego pierwszego gola od powrotu po kontuzji kolana. Milik wpisał się na listę strzelców w zremisowanym 2:2 meczu z Sassuolo. Dobry dzień miał nie tylko nasz snajper. Dobry występ przeciwko AC Milan zanotował Łukasz Skorupski. Polski golkiper obronił rzut karny, a jego Empoli sensacyjnie ograło faworytów 2:1!

Milik wrócił do gry po groźnej kontuzji 15 lutego w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Wówczas trener Maurizio Sarri dał Polakowi pograć dokładnie przez osiem minut. Już wtedy wiadomo było, że powrót naszego snajpera do pełni formy będzie długotrwałym procesem. Od tamtej pory Milik jest systematycznie, ale bardzo ostrożnie wprowadzany do gry. Szkoleniowiec Napoli zazwyczaj wprowadza go na boisko na ostatnie minuty. Nie inaczej było w niedzielę przeciwko Sassuolo.

Można jednak uznać, że to dzisiejsze spotkanie jest przełomowe dla młodego snajpera. Polak wszedł na boisko w 81. minucie, zmieniając Jorginho. Jego drużyna przegrywała wówczas z gospodarzami 1:2 Już chwilę później okazało się, że był to strzał w „dziesiątkę“ trenera Sarriego. To właśnie Milik zdobył bowiem gola na 2:2 i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Niedługo później polscy kibice mieli kolejne powody do radości. Tym razem już w meczu AC Milan – Empoli. W barwach tej drugiej drużyny wystąpił Łukasz Skorupsk i był to występ bardzo udany. Polski bramkarz miał kilka udanych interwencji, ale kluczowa dla losów rywalizacji była sytuacja z 59. minuty gry, kiedy Milan miał rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Suso, ale górą okazał się Skorupski, który obronił jego strzał. Ostatecznie Empoli niespodziewanie pokonało na San Siro Milan 2:1.