2dn.8godz.29min.
Home » Ligi zagraniczne » Serie A: Demolka w Veronie! Juventus rozjechał kolejnego Rywala! (zobacz bramki)
giornalettismo.com

Kolejne planowe zwycięstwo Juventusu. Bianconeri w wyjazdowym starciu rozbili Chievo Werona 4:0, osiągając dwunasty ligowy triumf z rzędu i wyrównując tym samym rekord drużyny prowadzonej przez Antonio Conte w sezonie 2013/2014. Do bramki strzeżonej przez Bizzarriego trafiali dziś Alvaro Morata, Alex Sandro i Paul Pogba.

Wynik meczu został otwarty już w 6. minucie – Lichtsteiner posłał płaskie dośrodkowanie na długi słupek, a Morata dokonał formalności i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do siatki. Hiszpan skompletował swój drugi w ciągu kilku dni dublet na kilka minut przed zakończeniem pierwszej części gry – tym razem wykończył płaskie podanie Khediry, który po składnej akcji zespołowej z Dybalą i Pogbą znalazł się po lewej stronie pola karnego. Niemiec opuścił boisko już w przerwie, Allegri wprowadził za niego Sturaro. Nadzieje gospodarzy na osiągnięcie pozytywnego wyniku zostały ostatecznie rozwiane w 61. minucie – po kolejnej akcji kombinacyjnej Juventusu Pogba wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Alexowi Sandro, który mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Kilka minut później Pogba sam wpisał się na listę strzelców – po udanym dryblingu wszedł w pole karne i posłał płaski strzał tuż przy słupku bramki. Po zdobyciu czwartego gola Bianconeri nieco zwolnili, ale nadal nękali bezradnych gospodarzy – wynik meczu mógł być wyższy, ale strzały Alexa Sandro i Pogby zatrzymały się na poprzeczce, a w groźnych sytuacjach nie trafiali m.in. Bonucci, Dybala czy Morata.

Juventus przynajmniej na kilka godzin melduje się na fotelu lidera Serie A – teraz Bianconeri będą uważnie nasłuchiwać doniesień z południa kraju, gdzie Napoli podejmie Empoli. Kolejne ligowe starcie Stara Dama rozegra już w środę – do Turynu przyjedzie Genoa.

art. :// JuvePoland.com