Home » Wokół piłki » Felietony » Pustka w Sercach, Składach i Budżetach

Pustka w Sercach, Składach i Budżetach

Klub ściąga młodego utalentowanego piłkarza albo młodzik przebija się do pierwszego składu. Początkowo jak i kibic, jak i menadżer podchodzą do niego z małą ufnością jednak po jakimś czasie on sam staje się ulubieńcem wszystkich. Fani nie wyobrażają sobie gry bez tego zawodnika jak i trener, którego obowiązkiem jest wystawianie go w pierwszym składzie. Tak mijają rundy, sezony. Piłkarz przyciąga uwagę lepszych, bogatszych klubów i w pewnym momencie wiadome jest dla wszystkich, że musi on odejść bo jest tutaj po prostu za dobry. No ale trzeba znaleźć mu zastępcę. Nie tylko by był w składzie ale by znowu ktoś zagościł w sercach kibiców. Jak to bywa z tymi „zastępstwami” ? Różnie.

Najlepszym przykładem z naszego podwórka jest sytuacja, która zaistniała w Lechu Poznań po sezonie 2010/2011. Dotychczas na pozycji napastnika występował znany i kochany dziś przez wszystkich Robert Lewandowski. Zdecydowanie odstawał sportowo od reszty ligi i wiadome wówczas było że musi on odejść by dalej się rozwijać. Zgłosiła się po niego Borussia Dortmund i zapłaciła stosunkowo wysoką za niego cenę. „Kolejorz” w zamian za niego postanowił sprowadzić za niezbyt duże pieniądze młodego, nieznanego Łotysza Artioma Rudnevsa. Nie za bardzo było wiadomo czego można się po nim spodziewać  lecz po zdobyciu hat-tricka w meczu z Juventusem szybko zdobył zaufanie fanów i świetnie wypełnił lukę po Lewandowskim. Jednak po pewnym czasie nastał też czas dla Łotysza. Zgłosiło się po niego hamburskie SV i znowu powstała luka do wypełnienia przez zarząd. Jednak tym razem postawiono na weterana, który już przed odejściem Artioma bronił barw Lecha. Mowa o Bartoszu Ślusarskim. Z całym szacunkiem dla wspomnianego wyżej pana, ale on nigdy nie był zawodnikiem na takim poziomie jaki Lech chciał wówczas prezentować. Warto sobie uświadomić że nawet sytuacja, która teraz istnieje w Kolejorzu wynika z nieumiejętnego zastąpienia Łukasza Teodorczyka. Sadajew był tylko wypożyczony a Hamalainen napastnikiem nigdy nie był. Nie wspominając o Robaku i Thomalli, bo to śmiech na sali. Można mieć nadzieję że nowy nabytek Nickie Bille Nielsen załata dziurę w składzie i w sercu kibica bo ona cały czas jest puste po odejściu Teo i Zaura.

Jednak takie zastępstwa nie zawsze wychodzą na złe. Dobrym przykładem tego jest zastąpienie Manuelem Neuerem Oliviera Kahna w Bayernie Monachium. Oczywiście między tymi panami w trykocie bramkarskim Dumy Bawarii epizody zaliczali takie tuzy kunsztu bramkarskiego jak Michael Reinsing i Hans Jörgen Butt, ale uważam, że Neuer okazał się dobrym zamiennikiem mimo początkowej ogromnej niechęci fanów. Można wymienić również tutaj takie wymiany jak Ronaldo – Beckham, Lewandowski – Aubameyang, itd.

Taka sytuacja to w futbolu błędne koło. Istne perpetum mobile, ale czasami jeden trybik jak Reinsig albo Ślusarski, albo Tshibamba potrafi całe to koło zatrzymać i dopiero kiedy on wypadnie koło dalej się toczy. I będzie się toczyć. Póki futbol istnieje.

               

Autor: jw

Avatar
Mimo bycia życiowym hipsterem to jeżeli chodzi o futbol jest on tradycjonalistą kibicując Manchesterowi United oraz Lechowi Poznań.

Zobacz również:

Najbardziej dochodowe gry online

Mamy świadomość, że wiele osób, które decydują się na grę w kasynie online, oprócz rozrywki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK