2dn.19godz.49min.
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Puchar Francji: Bardzo dobry mecz Grosickiego, Rennes gromi

Puchar Francji: Bardzo dobry mecz Grosickiego, Rennes gromi

Niedziela była udanym dniem dla Kamila Gorsickiego i jego kolegów z Rennes. Drużyna reprezentanta Polski rozgromiła w 1/32 Pucharu Francji występujący w szóstej klasie rozgrywkowej zespół Ja Biarritz 6:0. Polski skrzydłowy był jednym z najlepszych graczy meczu i choć gola nie zdobył, to miał spory udział przy trafieniach kolegów.

Skazywany na pożarcie zespół Biarritz dosyć długo odpierał ataki faworytów z Ligue 1. Gospodarze pierwszego gola stracili dopiero w 29. minucie gry. Wtedy samobójczą bramkę zdobył jeden z zawodników szóstoligowca. Stracony gol niekorzystnie wpłynął na piłkarzy Biarritz, którzy przed przerwą stracili jeszcze trzy gole. Na listę strzelców wpisywali się: Wesley Saidi, Adam Diakhaby i Joris Gnagnon.

Po zmianie stron Stade Rennais zaaplikowali rywalom jeszcze dwie bramki. Najpierw golkipera gospodarzy pokonał Mahamoudou Habibou, a następnie uczynił to Edson Mexer, ustalając tym samym wynik na 6:0 dla przyjezdnych.