Do meczu pozostało:
2dn.17godz.34min.
12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Bundesliga: Zwycięski Bayern, Lewandowski bohaterem [WIDEO]

Bundesliga: Zwycięski Bayern, Lewandowski bohaterem [WIDEO]

Bayern Monachium pewnie pokonał w wyjazdowym meczu 9. kolejki Bundesligi Augsburg 3:1. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Ponadto trafienie dla Bawarczyków dołożył Arjen Robben, a honorowego gola dla gospodarzy zdobył Ja-Cheol Koo. Dla polskiego napastnika był to odpowiednio ósmy i dziewiąty gol w tym sezonie ligi niemieckiej.

Piłkarze Bayernu kontynuują serię bez meczów bez porażki w Bundeslidze. W obecnych rozgrywkach drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego nie przegrała żadnego z dziewięciu spotkań. Wygrana z Augsburgiem była dla Lewandowskiego i spółki siódmą w rozgrywkach, ponadto mają oni na koncie dwa remisy.

Sobotnia rywalizacja Augsburga z Bayernem była niejako rewanżem za pucharowe spotkanie ze środy. Wówczas na Allianz Arena Bawarczycy pokonali rywali 3:1. Dzisiaj ekipa trenera Ancelottiego teoretycznie miała trudniejsze zadanie, ponieważ grała na wyjeździe. Okazało się jednak, że i na terenie w Augsburgu faworyci potrafili bez najmniejszych problemów zwyciężyć.

Podobnie, jak kilka dni temu, tak i teraz mistrzowie Niemiec wygrali 3:1. Wynik meczu w 19. minucie otworzył Lewandowski, a już dwie minuty później za sprawą trafienia Robbena było 2:0. Trzy minuty po zmianie stron „Lewy“ podwyższył prowadzenie gości na 3:0. Jedyną bramkę dla miejscowych zanotował w 67. minucie Koo Ja-Cheol.

Dzięki dzisiejszym golom Lewandowski przełamał niemoc strzelecką w ligowych spotkaniach. Polak czekał na bramki w Bundeslidze dokładnie od 17 września. Wtedy wpisał się na listę strzelców w potyczce z Ingolstadt.

* Fotografia pochodzi ze strony polskieradio.pl.