2dn.4godz.49min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Premier League: Tottenham pewnie pokonuje Sunderland

Premier League: Tottenham pewnie pokonuje Sunderland

DembeleFot. facebook.com/TottenhamHotspur
Tottenham Hotspur pokonał Sunderland AFC 4:1 (1:1) w spotkaniu otwierającym 22. kolejkę angielskiej Premier League. Dość niespodziewanie na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście, ale później cztery gole zdobyły Koguty, które dzięki zwycięstwu utrzymały czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Bez wątpienia faworytem spotkania był Totenham Hotspur i tak też było wyglądało spotkanie. Od pierwszego gwizdka Koguty osiągnęły ogromną przewagę ale to nie oni jako pierwsi strzelili bramkę. Rażąca nieskuteczność Hotspur zemściła się w 41′ minucie kiedy to sensacyjnie objął przewagę Sunderland dzięki bramke Patrick’a van Aanholt’a.
Stracona bramka podziałała na zespół Totenhamu jak kubeł zimnej wody i szybko wzięli sie do odrabiania strat. Nieco ponad minutę po straconej bramce do wyrównania doprowadził Christian Eriksen.
Druga połowa była natomiast koncertem gry Tottenhamu. Do siatki trafiali kolejno Moussa Dembele, ponownie Eriksen oraz Harry Kane i ostateczny wynik to 4:1.

Tottenham dzięki wygranej jest więc pewny utrzymania czwartego miejsca po 22 kolejkach. Sunderland nie zdołał wydostać się ze strefy spadkowej – jest 19.