2dn.7godz.19min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » Pewna wygrana Barcelony daje im awans do półfinału!

Pewna wygrana Barcelony daje im awans do półfinału!

FC Barcelona po raz drugi pokonała Athletic Bilbao i awansowała do półfinału Pucharu Króla! Na Camp Nou gospodarze wygrali 3:1.

Rywale aby myśleć o bezpośrednim awansie musieli na Camp Nou, pokonać zespół 'Blaugrany’ przynajmniej 3:1 lub 2:0, gdyby goście wygrali 2:1 wówczas o awansie decydowałaby dogrywa lub rzuty karne. Ale ciężko z takim zespołem wygrać, gdy ma się przeciwko sobie tak klasowy zespół, tysiące ludzi na trybunach i … statystykę mówiącą o tym, że zespół Barcelony nie przegrał w tym sezonie z nikim na własnym stadionie. Ambitni Baskowie chcieli przełamać tę passę i od pierwszych minut siali zagrożenie pod bramką rywala.

Początek spotkania zapowiadał się niezwykle omocjonującu, szczególnie gdy goście już w 12 minucie objęli prowadzenie po bramce Inaki’ego Williams’a. Winą utraty bramki obarczyć można Thomasa Vermaelena, który popełnił błąd, nie przecinając podania Aduriza. Bramka jeszcze dodała skrzydeł Baskom, którzy potrzebowali kolejnego gola do awansu. Goście oddali sporo strzałów, jednak większość z nich była zablokowana albo przelatywała obok bramki.

Po zmianie stron mająca nóż na gardle Barcelona, wróciła do swojej optymalnej gry i to oni już kontrolowali przebieg gry. W 53. minucie do wyrównania doprowadził Luis Suarez, który pierwszą połowę nie mógł zaliczyć do udanych.
Zdobyty kontaktowy gol, mocno rozochocił Gospodarzy a ci raz po raz tworzyli sobie kolejne sytuacje bramkowe, ale jak natchniony bronił bramkarz Iago Herrerin. Swoja pierwsza poważniejszą akcję pod bramką Ter Stegena, Bilbao miało dopiero w 61 minucie. Wówczas do dobitki zablokowanego uderzenie Sabina dopadł Eraso, ale niemiecki bramkarz pewnie zatrzymał ten strzał i to była tak naprawdę ich pierwsza i ostatnia sytuacja podbramkowa.
W 81 minucie wynik na 2:1 podwyższył Gerard Pique, wykorzystując idalna podanie w pole bramkowe Daniego Alvesa. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, swoje indywidualne umiejętności pokazał Neymar. Brazylijczyk nieco przypadkowo przeciął zagranie Sergiego Roberto na lewe skrzydło, wszedł w pole karne silnym, mierzonym uderzeniem pod poprzeczkę lewą nogą trafił na 3:1.
Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie,  Blaugrana pokonując w dwumeczu Athletic Bilbao 5:2 awansowała do półfinału Puchary Króla.

Teraz przed podopiecznymi Luisa Enrique hitowe spotkanie z Atletico Madryt na Camp Nou. Początek sobotniego pojedynku lidera z wiceliderem już o godzinie 16:00.