1dn.20godz.57min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » Malaga w końcu zwycięża

Malaga w końcu zwycięża

Dzisiejszego dnia w porze lunchu odbył się mecz pomiędzy Vallecano a Malagą w ramach 15 kolejki La Liga.

Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców rozgrywek hiszpańskich w dzisiejszym pojedynku swoje 3 zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Malagi ogrywając gospodarzy 2:1. Zespół gości już w 6 minucie stracił bramkę, obronę Malagi skarcił nie kto innych jak Javi Guerra czyli super strzelec zespołu Rayo. Javi Guerra ma już w tym sezonie 9 bramek w La Liga. Drużyna Rayo spokojnie kontrolowała przebieg spotkania i kiedy wydawało się, że wynik 1:0 może utrzymać się nawet do końca meczu do roboty zabrała się kipa Malagi. Charles, który na boisku pojawił się w 58 minucie już w 59 mógł cieszyć się z bramki. Malaga poczuła krew i mocno zaczęła naciskać na ekipę gospodarzy, raz za razem konstruując ataki. Ich starania przyniosły korzyść w postaci bramki dającej zwycięstwo w 87 minucie. Znakomicie piłkę rozegrał Amrabat uruchamiając na skrzydle Juana Carlosa, Hiszpan zagrał piłkę w pole karne a tam sprytem wykazał się Cop.

Dzięki temu zwycięstwu Malaga wygrzebuje się z miejsca zagrożonego spadkiem, natomiast Rayo Vallecano wędruje w przeciwnym kierunku.

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.