Home » Polska » Ekstraklasa » Mączyński chce grać we Włoszech

Mączyński chce grać we Włoszech

Plotki o transferze Krzysztofa Mączyńskiego z Wisły Kraków do zagranicznego klubu trwają już od dosyć dawna. Plotkowało się o tym, że naszym zawodnikiem zainteresowany był np. Olympique Marsylia… Poważna oferta napłynęła jednak z Włoch, a nie z Francji. Co więcej, sam Mączyński w udzielonym niedawno wywiadzie powiedział, że to właśnie w Italii chciałby rozegrać kolejny sezon. O przenosiny nie będzie jednak wcale łatwo, bo przyszłość  „Mąki” leży w rękach Wisły Kraków.

Już kilka dni temu gazeta „Corierre di Verona” informowała o planach klubu Chievo Werony wobec reprezentanta Polski. Dziennikarze donosili o ofercie opiewającej na 700 tysięcy euro za Krzysztofa Mączyńskiego. Jaka jest dokładna stawka, którą Włosi zaproponowali „Białej Gwieździe” wciąż nie wiemy, ale co do tego, że rozmowy w sprawie wykupienia „Mąki” trwają, nie mamy już wątpliwości.

Co więcej, zawodnik sam stwierdził, że chciałby spróbować swoich sił w Serie A.

„Transfer do Włoch byłby ogromny postępem w mojej karierze. Dałem jasno do zrozumienia działaczom Wisły Kraków, że chciałbym spróbować.” – komentuje swoją sytuację Mączyński.

Niestety, sama chęć zawodnika nie jest tutaj znacząca. Co prawda Wisła zdaje sobie sprawę, że jeśli zamknie dla piłkarza drogę do rozwoju, to ten będzie w Krakowie „niewolnikiem”, ale klub nie chce go też oddać poniżej wartości. Włosi zaproponowali 700 tysięcy euro, a portal transfermarket.com wycenił Mączyńskiego na milion euro. Okazuje się jednak, że również ta cena jest dla Wisły zbyt niska… „Biała Gwiazda” oczekuje około 1,5 miliona euro za solidnego środkowego napastnika.

Do całej tej „przepychanki” między Wisłą a Chievo Mączyński pochodzi ze spokojem, ale nietrudno domyślić się, że chciałby już poznać swoją przyszłość.

„Nie wszystko zależy ode mnie. Nazwa zainteresowanego klubu jest już Wam znana, ale teraz wszystko zależy od tego, czy dogadają się z Wisłą. Czekam na decyzję i tak jak mówiłem, jeśli oferta będzie adekwatna to na pewno skorzystają na tym obie strony. Co z tego wyjdzie, dowiemy się w następnych dniach.” – dodawał jeszcze Mączyński.

Stawka 1,5 miliona euro, której oczekuje Wisła może skutecznie zniechęcić Chievo Weronę do walki o polskiego pomocnika. Możliwe jednak, że włoski klub celowo rozpoczął negocjacje od niskiej kwoty, a gotowy jest zapłacić dużo więcej.

Fotografia pochodzi ze strony sport.se.pl

               

Autor: CezSzwarc

Avatar

Zobacz również:

KSW 50: kto wystąpi na gali?

Przed nami kolejna tegoroczna gala jaka zaplanowana została na 14. września 2019 w Londynie na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK