2dn.21godz.23min.
Home » Champions League » Liga Mistrzów: Zieliński bez błysku, Milik wrócił na boisko!

Liga Mistrzów: Zieliński bez błysku, Milik wrócił na boisko!

Real Madryt pokonał 3:1 SSC Napoli w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W rywalizacji na Santiago Bernabeu wzięło udział dwóch Polaków: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ten pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie, a Milik wszedł na plac gry w 83. minucie, notując tym samym pierwszy występ po kontuzji zerwania więzadeł w kolanie.

Środowy wieczór nie był dla polskich piłkarzy zbyt udany, gdyż Napoli przegrało 1:3 i ma małe szanse na awans do ćwierćfinału elitarnych rozgrywek. Początek potyczki w Hiszpanii był jednak w wykonaniu gości wyśmienity, bowiem już w 8. minucie prowadzili oni po golu Lorenzo Insigne. Później jednak bramki strzelali już tylko gracze drużyny z Madrytu: w 19. minucie Karim Benzema, w 49. Toni Kroos i w 54. Casemiro.

Zieliński na boisku spędził 75 minut, po czym został zmieniony przez Allana. Z kolei Milik dostał szansę gry od trenera Maurizo Sarriego siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wprawdzie snajper reprezentacji Polski w żaden sposób się nie wyróżnił, ale dla niego liczy się sam fakt powrotu na boisko po kilku miesiącach przerwy.