12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Liga Europy » Liga Europejska: Grupa A: Ajax za burtą. Awans Fenerbache i Molde

Liga Europejska: Grupa A: Ajax za burtą. Awans Fenerbache i Molde

Ajax musiał wygrać swoje spotkanie z Molde by awansować a drużyna Fenerbache zaś była pewna awansu do dalszej fazy rozgrywek, pytaniem było tylko z której pozycji?

Na Amsterdam Arenie miejscowi podejmowali zespół Molde. By awansować potrzebowali zwycięstwa, graczom Molde do pełni sukcesu wystarczał remis. Mający nóż na gardle zawodnicy z Amsterdamu zaczęli spotkanie od wysokiego presingu czego efektem była bramka w 14′ minucie którą zdobył van de Beek. Kwadrans później wynik spotkania był już 1-1. Po strzale jaki oddał Harmeet Singh z krawędzi pola karnego piłka po rykoszecie piłka szczęśliwie wpadła do bramki którą pilnował Jasper Cillessen. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a samo spotkanie można by było określić mocno przeciętnym, nie widać  było ducha walki w graczach Ajaxu a piłkarze Molde prezentowali mądrą zespołową grę.
2 połowa nie mogła się zacząć inaczej, Ajax musiał zaatakować i tak też poczynił niestety ich gra przypominała bicie głową w mur. Do końca spotkania nie potrafili sobie wypracować jasnej i klarownej sytuacji do zdobycia bramki. W drużynie Ajaxu pełne 90minut zagrał Arkadiusz Milik, jego gra wyglądała jak gra całego zespołu.. przeciętnie.

.

Ajax Amsterdam Molde
Ajax Amsterdam 1-1 Molde
van de Beek 14′ Singh 29′
[/su_table]

Fenerbache Stambuł – Celtic Glasgow
W drugim spotkaniu Fenerbache również zremisowało z Celticiem Glasgow 1-1. Od samego początku mecz przebiegał pod dyktando Turków, Szkoci najwyraźniej pogodzeni z porażką w Lidze Europejskiej nie podjęli większej walki. W 39’minucie na prowadzenie Fenerbache wyprowadził Marković, który z wielkim opanowaniem w polu karnym, z niewielkiej odległości wbija piłkę do siatki. W 2 połowie gracz zespołu z Turcji otrzymał czerwoną kartkę w 67′ minucie i od tego momentu Celtic grał w przewadze co wyraźnie dodało im skrzydeł, czego efektem w 71′ minucie była strzelona bramka wyrównująca. Gospodarze kontrowali grę przez większość meczu. Wyraźnie było widać, że gospodarze próbują ograć przeciwników dobrymi podaniami, podczas gdy goście skupiają się na grze atakiem z kontry.