2dn.17godz.24min.
Home » Inne » Liga belgijska: Teodorczyk strzela, Anderlecht przegrywa [WIDEO]

Liga belgijska: Teodorczyk strzela, Anderlecht przegrywa [WIDEO]

Kolejnego gola w barwach Anderlechtu Bruksela zdobył Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w dzisiejszym meczu 11. kolejki belgijskiej Jupiler League, w którym Anderlecht mierzył się na wyjeździe z Club Brugge. Drużyna Teodorczyka przegrała spotkanie 1:2.

Rywalizacja Anderlechtu z Club Brugge od lat stanowi klasyk belgijskich rozgrywek. Dla piłkarzy obu drużyn spotkanie jest prestiżowe, a co za tym idzie, chęć zwycięstwa jest większa niż zwykle. W obecnym sezonie po 10 kolejkach wyżej w tabeli znajdował się Anderlecht, który był liderem. Club Brugge znajdował się poza czołową szóstką i dlatego nieco większe szanse na wygraną w niedzielę dawano gościom.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla Anderlechtu. Już w 9. minucie prowadzenie gospodarzom dał bowiem Hans Vanaken. Tuż po zmianie stron drugiego gola dołożył natomiast Ruud Vormer. Goście do końca walczyli o korzystny rezultat, ale skończyło się na golu honorowym. Teodorczyk zdobył bramkę w 87. minucie, ustalając wynik na 2:1.

Dla polskiego napastnika był to już siódmy gol w 10 występie w lidze belgijskiej. Ogółem popularny „Teo” strzelił dla Anderlechtu już 11 bramek (cztery razy trafił w rozgrywkach Ligi Europy).

* Fotografia pochodzi ze strony scoopnest.com.

Sport od zawsze budzi żywe emocje i nie brakuje chętnych osób do tego, aby oglądać …