2dn.5godz.24min.
Home » Polska » Ekstraklasa » Legia Warszawa » Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing na Malcie(Zobacz Bramki)

Legia Warszawa wygrała pierwszy sparing na Malcie(Zobacz Bramki)

Przebywający na zgrupowaniu na Malcie piłkarze Legii Warszawa rozegrali we wtorek pierwszy mecz w tym roku. W sparingu z amatorską drużyną PSC Elite Team USA zwyciężyli 5:0. Debiutanckie bramki w barwach Wojskowych zdobyli Kasper Hamalainen i Jarosław Niezgoda.

W pierwszej połowie gole dla Legii strzelili Ondrej Duda i Nemanja Nikolić. Po przerwie amerykański zespół trafił do własnej siatki, dużą zasługę przy golu miał naciskający na rywala Hamalainen, który zimą trafił na Łazienkowską. Fin szybko zdobył też pierwszego gola w nowych barwach. Wynik na 5:0 ustalił kolejny debiutant, Jarosław Niezgoda. Na boisku pojawili się też nowi-starzy legioniści, Artur Jędrzejczyk i Ariel Borysiuk.

W czwartek legioniści zmierzą się ze słoweńskim NK Zavrč. Następnie wrócą do Polski i do niedzieli dostaną wolne. W trakcie drugiej części obozu na Malcie zagrają sparingi z czeską Viktorią Pilzno (31 stycznia) i norweskim Stabaek (5 lutego).

Legia Warszawa – PSC Elite Team USA 5:0 (2:0). Bramki: Duda 13, Nikolić 39, Cennerazzo sam. 56, Hamalainen 69, Niezgoda 82.
Legia: (I połowa) Kuciak – Jędrzejczyk, Rzeźniczak, Lewczuk, Broź – Vranjes, Jodłowiec – Guilherme, Duda, Kucharczyk – Nikolić. (II połowa): Malarz – Bereszyński, Rzeźniczak (77. Zawał), Lewczuk, Broź (69. Najemski) – Furman, Borysiuk – Masłowski, Hamalainen, Niezgoda – Prijović.
PSC Elite Team: Faundez – Murphy, Whatley, Jackson, Cennerazzo – Fellrath, Nunez, Figura, Mensah, Storm – Shaddock.

Autor: Paweł Kulpa