2dn.21godz.43min.
Home » Polska » Ekstraklasa » Legia Warszawa » Legia przegrała z Ajaxem. Zobacz najlepsze pomeczowe memy!

Legia przegrała z Ajaxem. Zobacz najlepsze pomeczowe memy!

Piłkarze Legii Warszawa przegrali rewanżowe spotkanie 1/16 Ligi Europy z Ajaxem Amsterdam 0:1. Tym samym mistrzowie Polski pożegnali się z europejskimi rozgrywkami, ponieważ w pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Jedynym pozytywem po czwartkowej rywalizacji jest to, że warszawiacy zagrali niezłe spotkanie i przy odrobinie szczęścia mogli wyeliminować faworytów. To się jednak nie udało i legioniści mogą skupić się na rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Tymczasem specjalnie dla Was wybraliśmy najlepsze pomeczowe memy!

Po pierwszym spotkaniu rozegranym na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie sprawa awansu do kolejnej fazy wydawała się sprawą otwartą. Wprawdzie w roli zdecydowanych faworytów stawiano graczy z Amsterdamu, ale wystarczyło, by goście strzelili bramkę i wówczas gospodarze musieliby zdobyć o dwa gole więcej. Tak wyglądała teoria, bo rzeczywistość okazała się inna. Legia nie potrafiła pokonać goklipera Ajaxu, a przy tym raz sama dała się zaskoczyć.

Do przerwy podopieczni trenera Jacka Magiery realizowali swoje zadanie – skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Sami mieli nawet swoje okazje, ale ich nie wykorzystali. Ostatecznie po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Niestety, już cztery minuty po zmianie stron Ajax prowadził 1:0 po golu Nicka Viergevera. Jak się później okazało, było to trafienie na wagę awansu, bo kibice więcej bramek nie zobaczyli.

– Drużyna dała z siebie dużo, zabrakło tylko gola. Podziękowałem piłkarzom w szatni, bo zagrali z Ajaksem dobry i wyrównany dwumecz – cytuje słowa trenera Magiery strona legia.com.

Tradycyjnie, po meczu swoją radosną twórczością podzielili się internauci, którzy stworzyli memy. My wybraliśmy kilka z nich. Poniżej prezentujemy wybrane memy po meczu Ajax – Legia (memy pochodzą ze strony: sportowememy.pl):