2dn.6godz.29min.
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Leeeewangoalski! Bayern zasłużenie ogrywa HSV (VIDEO)

Leeeewangoalski! Bayern zasłużenie ogrywa HSV (VIDEO)

Bayern Monachium od zwycięstwa rozpoczął pierwsze spotkanie rundy rewanżowej w Bundeslidze. W wyjazdowym spotkaniu pokonali 2:1 zespoł Hsv Hamburg a dwie bramki dla podopiecznych zdobył Robert Lewandowski, honorowe trafienie dla drużyny Bruno Labbadii wpadło po samobójczym trafieniu Xabiego Alonso. Dla Lewandowskiego było to szesnaste i siedemnaste trafienie w tym sezonie Bundesligi i ma o jedno mniej trafienie od Pierr’a-Emericka Aubameyanga.

Początek spotkania nie zaczął się zbyt ciekawie, obydwie drużyny prezentowały bardzo ciężką piłką i dało się dostrzec gołym okiem brak świeżości po okresie przygotowawczym u obydwu drużyn. Tak naprawdę pierwsze ciekawe wydarzenie na boisku miało w 35minucie, kiedy to wychodzący sam na sam Thomas Muller został sfaulowany na polu karny przez bramkarza HSV Rene Adlera. Sędzia bez wahania wskazał na wapno a Adlera ukarał żółtą kartką.
Do wykonania rzutu karnego podszedł Robert Lewandowski, który bez najmniejszego problemu pokonał bramkarza HSV. Dla „Lewego” było to szesnaste trafienie w sezonie, a pierwsze z karnego. Dwa więcej ma najlepszy w klasyfikacji Pierre-Emerick Aubameyang.
Kilka minut później wydawało się, że Mueller znów był faulowany w polu karnym, ale tym razem sędzia nie pokazał na wapno. Do przerwy Bayern miał piłkę przy nodze aż 71 procent czasu gry.

Po zmianie stron na boisko wszedł Kingsley Coman. To właśnie on wraz z polskim napastnikiem szturmowali nieskutecznie bramkę Adlera. W tym momencie wydawało się, że kolejna bramka dla Bawarczyków to kwestia czasu. Owszem, lecz aby tak się stało – Bayern pierw stracił bramkę po samobójczym trafieniu Xabiego Alonso. Stracona bramka jeszcze bardziej zmotywowała podopiecznych Guardioli i szybko trafili gola jak się później okazało na wagę 3 pkt. W 61. minucie strzał z dystansu oddał Mueller, a Lewandowski zmienił tor lotu piłki, zmylił bramkarza i zdobył drugą bramkę. Polak idealnie znalazł się w polu karnym.
Na uwagę zasługuje pięknie wykonany rzut wolny Davida Alaby po którym piłka trafiła w słupek bramki bronionej przez Rene Adlera .