2dn.1godz.48min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » La Liga: Derby Barcelony na remis (Video)

La Liga: Derby Barcelony na remis (Video)

Zacięta walka oraz strzelecka niemoc Barcelony, tak na skrócie można opisać przebieg spotkania derbów Barcelony pomiędzy Espanyolem a FC Barcelona. Espanyol który po 7 z rzędu porażkach był skazywany na pożarcie przez „Blaugranę” nieoczekiwanie zremisował u siebie z lokalnym rywalem 0-0.

Espanyol - Barcelona AFP

Pierwsza połowa nie stała na najwyższym poziomie piłkarskim, goście w swoim stylu ospale dla rywala rozgrywali piłkę, a drużyna gospodarzy próbowała przyjmować ataki na własnej połowie. Pierwszą dogodną szansę do zdobycia bramki w meczu miała drużyna Espanyola. W 25. minucie Álvaro González strącił piłkę po wrzutce z rzutu rożnego, która nie pewnie wybronił Claudio Bravo wypuszczając ją a tą tuż sprzed lini bramkowej wybił Gerard Pique.
10 minut później swoją szansę mieli gracze Blaugrany. Do podyktowanego rzutu wolnego podszedł Leo Messi, który popisał się fantastycznym strzałem na bramkę – lecz piłka którą uderzył trafiła w poprzeczkę. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. W dużej mierze bezbramkową pierwszą połowę można zawdzięczać twardej i niekiedy brutalnej grze Espanyolu.
Druga połowa to całkowita dominacja „Blaugrany”czego można było zresztą się spodziewać. Jeśli Barca tym razem straci punkty to w przypadku wygranej Athletico spada na drugą pozycję w tabeli La Liga. W 50 minucie kolejną w tym meczu szansę na zmianę wyniku miał Messi który dopadł piłkę podaną przez Neymara poczym oddał strzał – niestety ta odbita od nogi obrończy wyszła na rzut rożny. W 54 minucie po wysokim lobie na obrońcami jaki posłał Ivan Rakitić, piłkę przejął Luis Suarez i w sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował trafiając w słupek. 10 minut później przed kolejną szansą stanął Lionel Messi, lecz po jego strzale piłkę pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy.
Końcem meczu mistrzowie Hiszpanii mieli kolejną okazję na objęcie prowadzenia. Kolejny rzut wolny próbował wykorzystać nie kto inny jak Lionel Messi i tym samym bliźniaczym uderzeniem ( z 34’minuty) próbował pokonać Pau. Piłka niestety minęła bramkę obok prawego słupka – widząc to, sędzia González González zakończył zawody.

Dzięki remisowi Espanyol przerwał serię 7 przegranych spotkań z rzędu i awansował na 11 miejsce. Barcelona w chwili obecnej ma tylko 1 punkt przewago nad Athletico Madryt i jedno rozegrane mniej spotkanie.