2dn.1godz.56min.
Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » La Liga: Athletico Madryt wskakuje na pozycję lidera

La Liga: Athletico Madryt wskakuje na pozycję lidera

Chwilę później jak FC Barcelona straciła punkty w meczu z Espanyolem na boisko wybiegli gracze Athletico Madryt a na przeciw nich Levante. Dla 'Los Rojiblancos’ było to ważne spotkanie patrząc od strony tabeli, jeśli zgarną pełną pulę punktów to wyjdą na samotne prowadzenie w tabeli La Liga.
Nie mogło być inaczej, Atletico Madryt wygrało przed własną publicznością z Levante UD 1:0 (0:0) w 18. kolejce hiszpańskiej Primera Division. Kibice zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon jedyne trafienie obejrzeli w 81. minucie gry. Wówczas na listę strzelców wpisał się Thomas, który pokonał Diego Marino płaskim uderzeniem w środek bramki.Athletico Madryt - Levante

Całe spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, piłkarze Atletico zagrozić bramce Diego Marino próbowali na wszelaki sposób. Stałymi fragmentami gry, indywidualnymi akcjami, dłuższą wymianą piłki czy też przerzutami ze skrzydeł. Bez skutku. Kilkukrotnie uderzali oni tak, że Marino nie musiał się specjalnie wysilać, a gdy już bramkarz gości nie był w stanie nic zrobić, to ratowały go części bramki. Przy główce Stefana Savicia po rzucie rożnym z 28. minuty był to słupek. Przy potężnym uderzeniu sprzed pola karnego Koke z 54. minuty poprzeczka

Podopieczni Diego Simeone znajdują się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli, mając w swoim dorobku 41 punktów. Ekipa z Estadio Ciudad de Valencia zgromadziła 11 „oczek” i zajmuje ostatnią pozycję.
W następnej kolejce „Los Rojiblancos” zmierzą się na wyjeździe z Celtą Vigo. Levante z kolei podejmie u siebie Rayo Vallecano.
Atletico Madryt – Levante UD 1:0 (0:0)
Bramka: Thomas 81.

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "