Home » Polska » Ekstraklasa » Koniec ery Cupiała w Wiśle. Krakowski klub z nowym właścicielem!

Koniec ery Cupiała w Wiśle. Krakowski klub z nowym właścicielem!

To o czym mówiło się od dłuższego czasu, w piątek stało się faktem. Bogusław Cupiał nie jest już właścicielem Wisły Kraków! Wczoraj nowym szefem „Białej Gwiazdy” został Jakub Meresiński, któremu w pracy w krakowskim klubie będzie pomagał Marek Citko.

Cupiał właścicielem Wisły był przez ostatnie 19 lat. Kibice polskiej piłki zdążyli już przywyknąć do jego zarządzania klubem. A to, w zależności od okresu, było różne. To za ery Cupiała Wisła odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej, konkretnie w Pucharze UEFA. Ogółem za jego rządów zespół wywalczył osiem tytułów mistrza Polski i dwa razy wygrała Puchar Polski.

W ostatnim czasie w klubie trwały przygotowania do zmiany właściciela. Jak donosi Przegląd Sportowy, już 23 lipca została podpisana umowa sprzedaży. Do piątku czekano jeszcze na gwarancje bankowe nowego właściciela, czyli Jakuba Meresińskiego. Kiedy okazało się, że wszystko jest w porządku i Cupiał miał pewność, że przekazuje klub w godne ręce, przekazano informację opinii publicznej.

Nowy właściciel klubu nie jest zbyt znaną postacią w naszej piłce. Meresiński jest biznesmenem, który działa w sektorze nowych technologii. Niedawno nosił się z zamiarem kupna Korony Kielce, ale transakcję zablokowali miejscy radni. Biznesmen zdecydował się zatem na przejęcie Wisły. Teraz wraz z Markiem Citko będą zarządzać klubem. Z samymi piłkarzami panowie mają spotkać się w najbliższy poniedziałek.

* Fotografia pochodzi ze strony wikipedia.org.

MM

               

Autor: marm

Avatar

Zobacz również:

Najbardziej dochodowe gry online

Mamy świadomość, że wiele osób, które decydują się na grę w kasynie online, oprócz rozrywki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK