Home » Polska » Ekstraklasa » Górnik Łęczna » Kafarski kolejny raz zwolniony. Tym razem żegna się z Górnikiem Łęczna!

Kafarski kolejny raz zwolniony. Tym razem żegna się z Górnikiem Łęczna!

Tego roku trener Tomasz Kafarski nie zaliczy raczej do udanego. Przynajmniej jeśli chodzi o pracę trenerską. W marcu został on zwolniony z Drutexu Bytovii Bytów, a dzisiaj współpracę z nim postanowili zakończyć działacze pierwszoligowego Górnika Łęczna. Kafarski opuszcza Łęczną po serii nieudanych meczów, zostawiając drużynę na przedostatnim miejscu w tabeli.

Trener Kafarski przejął obowiązki szkoleniowca spadkowicza z LOTTO Ekstraklasy w lipcu, niedługo przed startem sezonu 2017/2018. Już wtedy było wiadomo, że podejmuje się bardzo trudnego zadania. Po spadku z ekstraklasy okazało się, że klub jest mocno zadłużony, na stanowisku prezesa zarządu nastąpiła zmiana, a większość piłkarzy występująca w Górniku w poprzednich rozgrywkach, odeszła.

Nowy szkoleniowiec musiał w zaledwie kilka dni poukładać grę drużyny, która została stworzona z piłkarzy, którzy raczej nie byli rozchwytywani w okienku transferowym. Do tego pozostał trzon drużyny z Grzegorzem Boninem, Łukaszem Tymińskim i Pawłem Sasinem na czele. Patrząc jednak obiektywnie, taki projekt miał małe szanse powodzenia.

W lidze niejako się to potwierdziło, choć trzeba podkreślić, że w pewnym momencie gra łęcznian wyglądała nieźle i to przekładało się na wyniki. Górnik był nawet w górnej połówce tabeli, ale raczej teraz w Łęcznej nikt już o tym nie pamięta. I słusznie, bo w chwili obecnej nie ma to żadnego znaczenia.

– Trener Kafarski podjął się pracy w momencie kiedy klub przechodził przez proces wielu zmian. To był bardzo wymagający okres dla wszystkich związanych z Górnikiem Łęczna. Dziękujemy trenerowi i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – cytuje słowa prezesa zarządu, Veljko Nikitovicia oficjalna strona internetowa klubu.

W 17 meczach pod wodzą trenera Kafarskiego Górnik zdobył 17 punktów (cztery zwycięstwa, pięć remisów i osiem porażek). Tymczasowo obowiązki szkoleniowca przejął dotychczasowy asystent, Sławomir Nazaruk.

* Fotografia pochodzi ze strony eurosport.onet.pl.

               

Autor: marm

Avatar

Zobacz również:

Najbardziej dochodowe gry online

Mamy świadomość, że wiele osób, które decydują się na grę w kasynie online, oprócz rozrywki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK