Home » Liga Europy » Grupa J: Tottenham i Anderlecht z awansem

Grupa J: Tottenham i Anderlecht z awansem

Snajper Lamela! Tottenham miażdży Monaco !

Przed ostatnią kolejką Ligi Europejskiej, spotkanie Tottenham Londyn przeciwko Monaco zapowiadało się jako najciekawsze ze wszystkich. Tak też było ale najprawdopodobniej tylko dla kibiców zespołu z Londynu.

Od pierwszej do ostatniej minuty to drużyna Tottenhamu była drużyną zdecydowanie lepszą co udowodniła już w drugiej minucie spotkania strzelając bramkę na 1:0. Świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Ben Davies, a po jego podaniu bramkę zdobył Erik Lamela. Do przerwy Lamela jeszcze dwukrotnie skarcił zespół Monaco, który w jakikolwiek sposób nie potrafił w pierwszej połowie odpowiedzieć na totalną dominację ekipy Mauricio Pochettino.

Druga połowa to już spokojna kontrola meczu przez gospodarzy. Wprawdzie drużyna Monaco „obudziła” się w drugiej części meczu i udało im się zdobyć bramkę, a jej strzelcem został El Shaaraway. Dużo ożywienia w grę ekipy francuskiej wniósł Kylian Mbappe, niespełna 17 latek był zdecydowanie jedną z wyróżniających się postaci i pomimo swojego młodego wieku nie wykazywał zbyt wielkich kompleksów przeciwko bardziej doświadczonym zawodnikom Tottenhamu.

MVP dzisiejszego spotkania to zdecydowanie Erik Lamela, który w dniu dzisiejszym ustrzelił pierwszego hattricka w swojej zawodowej karierze.

Tottenham Hotspur   4  –  1   AS Monaco

Erik Lamela (2′, 15′, 37′)        El Shaaraway (61′)
Carrol (78′)

Mecz pięciu minut

W przeciągu pięciu minut tak naprawdę rozstrzygnęło się spotkanie pomiędzy Anderlechtem Bruksela a Qarabag. Ku zaskoczeniu wszystkich kibiców zgromadzonych na stadionie Anderlechtu pierwsi jaką bramkę zdobyli zawodnicy zespołu z Baku, jej strzelcem w 26 minucie Quintana. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było zbyt długo czekać w 28 minucie do remisu doprowadził Najar po znakomitej asyście Tielemansa. Tak szybko jak Anderlecht wyrównał po stracie pierwszej bramki, tak samo szybko wyszedł na prowadzenie. W 31 minucie spotkania bramkę na 2:1 zdobył Stefano Okaka po indywidualnej akcji zakończonej strzałem z około 20 metrów w dolny róg bramki. W dalszych minutach spotkaniach przewagę wbrew wynikowi posiadała drużyna azerska, która chciała doprowadzić do remisu a może i zwycięstwa w tym meczu. Niestety wyczyn ten nie udał się kopciuszkowi tegorocznych rozgrywek europejskich. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Anderlechtu i to ta drużyna awansowała do dalszej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie za Tottenhamem.

Anderlecht Bruksela   2  –  1   Qarabag
Najar (28′)                                  Quintana (26′)
Okaka (31′)

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.