1dn.19godz.49min.
Home » Liga Europy » Fatalna Legia żegna się z Ligą Europejską !

Fatalna Legia żegna się z Ligą Europejską !

Legia Warszawa uległa w Neapolu lokalnemu klubowi 5:2. Zwłaszcza w pierwszej połowie tego spotkania zespół Legii był wręcz dramatyczny.

W pierwszej połowie zawodnicy Legii wykonali tylko 30 podań z czego jedynie 22 były celne. Posiadanie piłki również było po stronie drużyny Napoli 70 do 30. Legia kompletnie nie wykorzystała tego, iż zespół gospodarzy wyszedł w dość przemeblowanym składzie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Napoli i tak naprawdę jest to najmniejszy wymiar kary jaki drużyna Legii mogła otrzymać za swoją słabą grę.

Druga odsłona przyniosła zmiany zarówno kadrowe jak i mentalne w drużynie Legii Warszawa. Na boisku pojawił się Prijovic. To właśnie ten napastnik Legii w dniu dzisiejszym był jej najjaśniejszym punktem. Zaliczył świetną asystę w 62 minucie spotkania do Vranjesa, który dał teoretyczny kontakt z drużyną Napoli jednak na niezbyt długo gdyż 3 minuty później wynik na 4:1 podwyższył Dries Martens. Belgijski skrzydłowy był dzisiejszego wieczora zdecydowanym MVP co udowodnił w 91 minucie spotkania strzelając najpiękniejszą bramkę spotkania. Wynik meczu ustalił Prijovic zdobywając gola minutę po bramce Martensa.

Lega w dość słabym stylu żegna się z rozgrywkami Ligi Europejskiej zajmując ostatnie miejsce w grupie. Można powiedzieć, że sytuacja w ciągu 12 miesięcy odwróciła się o 180 stopni. Dokładnie rok temu Legia Warszawa była w stanie euforii gdyż zapewniła sobie do fazy pucharowej w tym roku żegna się z europejskimi pucharami zaliczając jedynie 4 punktową zdobycz.

Napoli   5  –  2   Legia Warszawa

Chalobah (32′)    Vranjes (62′)
Insigne (39′)         Prijovic (92′)
Callejon (57′)
Martens (65′, 91′)

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.