12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Inne » Eredivisie: Bramka Klicha dająca remis Twente

Eredivisie: Bramka Klicha dająca remis Twente

Mateusz Klich zdobył swoją premierową bramkę w barwach holenderskiego FC Twente Enschede. Polski pomocnik w dzisiejszym meczu 8. kolejki Eredivisie z Heraclesem Almelo, w którym jego drużyna zremisowała 1:1, zdobył bramkę. W 40. minucie wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza rywali uderzeniem z rzutu karnego.

Dla 26-letniego pomocnika spotkanie z Heraclesem było dopiero czwartym występem w barwach Twente w tym sezonie. Przypomnijmy, Klich podpisał umowę z holenderskim klubem pod koniec sierpnia. Nieco ponad miesiąc po związaniu się z Twente Polak zdobył premierowego gola.

W 40. minucie gry Klich pewnym strzałem z jedenastu metrów dał prowadzenie swojemu zespołowi. Goście nie cieszyli się jednak długo, ponieważ już dwie minuty później na tablicy wyników było 1:1. Wszystko za sprawą trafienia Samuela Armenterosa. Do końca potyczki wynik nie uległ zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami. Klich na boisku spędził pełne 90 minut.

Po niedzielnej zdobyczy w spotkaniu z Heraclesem zespół Twente ma na koncie 13 punktów, co daje mu siódme miejsce w ligowej tabeli.

* Fotografia pochodzi ze strony mateuszklich.pl.