1dn.21godz.58min.
Home » Polska » Ekstraklasa » EKSTRAKLASA: Termalica wygrywa w zaległym meczu

EKSTRAKLASA: Termalica wygrywa w zaległym meczu

W zaległym meczu 17.kolejki Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Jest to pierwsza wygrana „Słoni” na własnym stadionie.

Jagiellonia BiałystokFot. facebook.com/JagielloniaBialystok1920/

Zawodnicy z Niecieczy mają powód do świętowania gdyż jest to pierwsza wygrana od 11 spotkań. Pierwszą bramkę dla stołecznych zdobył Dawid Sołdecki, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wojciechu Kędziorze w 52′ minucie. Kolejna bramka padła w 70′ minucie po strzale wyżej wymienionego Kędziory.
Dzięki wygranej gracze z Niecieczy awansowali na 10 miejsce i mają 24pkt, tyle samo co drużyna Jagiellonii zajmująca obecnie 9miejsce.

Termalica Jagiellonia
Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-2 Jagiellonia Białystok
Sołdecki 52′ Kędziora 70′

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0) 1:0 Sołdecki 52-karny, 2:0 Kędziora 70. Sędziował: Tomasz Musiał. Żółte kartki: Babiarz (33 min) – Góralski (16), Tarasovs (23), Baran (27), Wasiluk (51).

Termalica Bruk-Bet: 22 Andrzej Witan – 8 Patryk Fryc, 2 Dawid Sołdecki, 4 Michał Markowski, 5 Sebastian Ziajka – 10 Dawid Plizga (80 27 Dariusz Jarecki), 6 Bartłomiej Babiarz, 25 Mateusz Kupczak, 88 Volodymyr Koval (70 7 Tomasz Foszmańczyk), 9 Bartłomiej Smuczyński (65 20 Jakub Biskup) – 24 Wojciech Kędziora.

Rezerwowi: 1 Adrian Olszewski, 7 Tomasz Foszmańczyk, 14 Jakub Wróbel, 17 Dalibor Pleva, 20 Jakub Biskup,  21 Emil Drozdowicz, 27 Dariusz Jarecki.

Jagiellonia: 69 Bartłomiej Drągowski – 18 Martin Baran, 14 Marek Wasiluk, 19 Igors Tarasovs, 77 Piotr Tomasik – 21 Przemysła Frankowski, 4 Jacek Góralski (25 22 Rafał Grzyb), 6 Taras Romanchuk, 11 Karol Mackiewicz – 5 Konstantin Vassiljev (46 12 Piotr Grzelczak) – 15 Fedor Cernych (74 28 Karol Świderski)

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "