1dn.18godz.5min.
Home » Polska » Ekstraklasa » Ekstraklasa: Dawid pokonał Goliata, Nuda w Lubinie

Ekstraklasa: Dawid pokonał Goliata, Nuda w Lubinie

O 20:30 rozpoczęły się dwa kolejne spotkania 18 kolejki Ekstraklasy. Małe Derby, czyli spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice oraz beniaminek Zagłębie Lubin z Jagiellonią Białystok.

Górnik Zabrze kontra Piast Gliwice

Spoglądając na tabele, że ten pojedynek to jak walka Dawida z Goliatem, ale derby rządzą się swoimi prawami i wygrać tak naprawdę może każdy. Wbrew przewidywaniom spotkanie lepiej zaczęli gospodarze w 6′ minucie obejmując prowadzenie po rzucie karnym. Spóźniony Osyra faulował we własnym polu karnym Łukasza Madeja. Lider, nie pierwszy raz wychodził z opresji spowodowaną szybką stratą bramki, nie inaczej było i teraz. W 36′ dzięki samobójczemu trafieniu Słodowego, doprowadził do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było bardzo duże zamieszanie. Piłka trafiła do Barisicia. Ten już składał się do strzału, ale uprzedził go Słodowy, który niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. 2′ minuty później Piast Gliwice już wygrywał 2:1, Mak dostał piłkę w polu karnym, zwiódł rywala i oddał techniczny strzał z szesnastego metra. Piast Gliwice kontrolował wynik do końca połowy.
2 połowa to Dominacja i Nieprawdopodobne 6 minut Górnika Zabrze. W roli głownej wystąpił Gergel najpierw w 55′ minucie zgrał przed pole karne do Kwieka. Ten uderzył na bramkę, piłka odbiła się od Pietrowskiego i wpadła do bramki zupełnie zaskakując Szmatułę.
W 60′ Gergel wpisał się po raz 2 na listę strzelców, Gergel wykonał podanie do Sobolewskiego a ten zauważył napastnika i dograł do niego w pole karne. W odpowiednim momencie poślizgnął się i skierował piłkę do bramki. Minutę później piękna akcja Górnika wykończona celnym strzałem zza pola karnego którego autorem był ponownie Gergel, tym samym zapisując na swoim koncie Hat-Tricka. 82′ minuta idealne podanie w tempo do Gergela. Ten minął Koruna i posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Szmatuły Czwarta bramka Gergela w tym meczu.
Od tego momentu, Piast Gliwice nie istniał… Dawid pokonał Goliata.

Górnik Zabrze Piast Gliwice
Górnik Zabrze 5-2 Piast Gliwice
Gergel 6’60’ 61′ 82′ Kwiek 56′  Mak 38′ Słodowy 36′ (sam.)

Zagłębie Lubin vs Jagiellonia Białystok

Było to spotkanie pokroju tych.. po których można stwierdzić, że to „stracone 90 minut życia”. Przez pełne 90’minut zawodnicy obydwu drużyn pokali jak nie grać w piłkę. Mnóstwo strat i niecelność a do tego gra w środkowej strefie boiska przez pełne 90minut. Jedyną bramkę w spotkaniu, na dodatek bramkę samobójczą strzelił Jarosław Jach, który po po niefortunnej interwencji, próbie wybicia piłki centrowanej przez Mackiewicza trafił pod poprzeczką własnej bramki. Stracona bramka podłamała moralne Lubinian, od tego momentu gra nieco bardziej przesunęła się pod bramkę gospodarzy. W 77′ goście prowadzili już 2:0, po rzucie rożnym z woleja strzelił Cernych, tak że Polacek z trudem odbił piłkę. Dopadł do niej Karol Świderski i z bardzo ostrego kąta trafił do siatki.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Jaga awansowała na 10miejsce a Zagłębie pozostaje na 6 miejscu