2dn.15godz.51min.
Home » Ligi zagraniczne » Francja » Efektowne zwycięstwo AS Monaco w lidze. Glik z bramką!

Efektowne zwycięstwo AS Monaco w lidze. Glik z bramką!

Kapitalny początek sezonu we francuskiej Ligue 1 fundują swoim kibicom piłkarze AS Monaco. Drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima w sobotę w efektownym stylu pokonała na wyjeździe Lille OSC 4:1 i znalazła się na czele ligowej tabeli! Duży udział w sobotnim zwycięstwie miał defensor reprezentacji Polski, Kamil Glik, który strzelił jedną z bramek.

Przed spotkaniem 4. kolejki piłkarze Monaco byli stawiani w roli faworytów w spotkaniu z Lille, ale chyba mało kto spodziewał się aż tak przekonywującej wygranej. Goście rozegrali jednak kapitalne zawody. Wielkie strzelanie rozpoczęli już w 2. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Djibril Sidibe. Kolejne bramki strzelali Adama Traore, Fabinho oraz Kamil Glik. Polak pokonał bramkarza rywali w 71. minucie, wykorzystując celne dośrodkowanie Joao Moutinho. Gospodarzy było stać tylko na bramkę honorową autorstwa Juliena Palmieriego.

Dzięki sobotniej wygranej AS Monaco ma na koncie już 10 punktów i jest liderem francuskiej Ligue 1. Wprawdzie ekipa dowodzona przez Leonardo Jardima była przed sezonem stawiana w roli kandydatów do mistrzowskiego tytułu, ale mimo wszystko mało kto twierdził, by byli oni w stanie nawiązać walkę z naszpikowanym gwiazdami zespołem Paris Saint Germain. Tymczasem paryżanie na razie zawodzą i zajmują dopiero czwartą lokatę.

Dla Glika, który latem przeniósł się do Monaco z włoskiego Torino, bramka w meczu z Lille była pierwszą dla francuskiej drużyny. Do tej pory polski obrońca wystąpił we wszystkich czterech meczach ligowych i zebrał naprawdę dobre recenzje.

Wszystkie bramki z meczu Lille OSC – AS Monaco możecie zobaczyć TUTAJ.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.tvp.pl.