2dn.3godz.39min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Dummett wydarł z rąk zwycięstwo Czerwonym Diabłom

Dummett wydarł z rąk zwycięstwo Czerwonym Diabłom

Manchester United remisuje z Newcastle United 3:3 po dwóch golach Wayne’a Rooneya oraz trafieniach Jessego Lingarda, Georginio Wijnaldum, Aleksandara Mitrovicia (karny) i Paula Dummetta.
Na to spotkanie Louis van Gaal dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce: Camerona Borthwicka-Jacksona i Juana Matę, którzy znaleźli się na ławce, oraz kontuzjowanego Bastiana Schweinsteigera zastąpili Ashley Young, Morgan Schneiderlin i Jesse Lingard.

Po pierwszej części spotkania nic nie wskazywało na taki przebieg spotkania.Mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych trenera van Gaala – w dziewiątej minucie gry sędzia Dean podyktował dość dyskusyjny rzut karny po zagraniu ręką Mbemby, który pewnie na bramkę zamienił Rooney.
Siedem minut przed przerwą piłkarze z Old Trafford zdobyli drugiego gola – tym razem Rooney wcielił się w rolę asystenta zagrywając do Lingarda, który strzałem z ostrego kąta umieścił futbolówkę pomiędzy nogami bezradnego Elliotta. Dwie minuty później bardzo bliski zdobycia bramki kontaktowej był Coloccini, ale piłka po świetnym uderzeniu Argentyńczyka zza pola karnego minęła bramkę United dosłownie o centymetry.
W 42. minucie futbolówka zatrzepotała już jednak w siatce przyjezdnych – Coloccini zagrał górną piłkę w pole karne, Mitrović zgrał ją głową do Wijnalduma, a Holender uderzeniem z pierwszej piłki umieścił ją w dolnym narożniku bramki strzeżonej przez de Geę.

W 66. minucie arbiter po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu wskazał na jedenasty metr – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w szesnastce Czerwonych Diabłów mogliśmy oglądać scenę rodem z zapaśniczej maty pomiędzy Smallingiem i Mitroviciem, którą Mike Dean zaopiniował jako przewinienie stopera Manchesteru United. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł biorący udział w tej sytuacji Serb, który ze stoickim spokojem doprowadził do wyrównania.
Nieco ponad dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piłkarze z Old Trafford wrócili jednak na prowadzenie – po strzale Depaya piłkę nieszczęśliwie pod nogi Rooneya zagrał Dummett, a Anglik fantastycznym strzałem zza szesnastki uszczęśliwił kibiców Red Devils. W 84. minucie wygraną powinien przypieczętować Fellaini, ale uderzenie głową Belga z kilku metrów po dośrodkowaniu Depaya zatrzymał Elliott.
W 90. minucie zmarnowana „setka” Fellainiego odbiła się po drugiej stronie boiska. Smalling wybił piłkę na przedpole gdzie dopadł do niej Dummett  i potężnym strzałem mało nie urywając siatki pokonuje bramkarza Czerwonych Diabłów.

Newcastle United – Manchester United 3:3 (1:2)
0:1 Rooney (k.) 9′
0:2 Lingard 38′
1:2 Wijnaldum 42′
2:2 Mitrović (k.) 67′
2:3 Rooney 79′
3:3 Dummett 90′

Autor: Paweł Kulpa