2dn.3godz.44min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Drużyna Boruca przegrywa z West Ham United
during the Barclays Premier League match between A.F.C. Bournemouth and West Ham United at Vitality Stadium on January 12, 2016 in Bournemouth, England.

Drużyna Boruca przegrywa z West Ham United

Faworytem tego meczu był West Ham, ale pierwsza połowa zakończyła się niemałym zaskoczeniem. Otóż gospodarze na przerwę schodzili na prowadzeniu po bramce Harry’ego Artera. Kibice nie mieli na co narzekać, bo taki wynik pozwalał ich drużynie awansować w tabeli Premier League i wyprzedzic aktualnych mistrzów Anglii!

Po pierwszych 45 minutach na wielkie słowa uznania zasłużył też Artur Boruc. Polak kapitalnie spisywał się w bramce Bournemouth, a jedna z jego genialnych interwencji wzbudziła powszechny podziw w sieci. „Jest lepszy od Neuera”, „Król Artur”, „Polish evening na Wyspach”, „Czym starszy tym lepszy”, „Bóg”, „Jest dziś olśniewający” – pisali fani i dziennikarze na Twitterze.

Niestety wszystko co dobre dla gospodarzy i Boruca skończyło się wraz z pierwszą połową. W drugiej to bowiem goście dyktowali tempo gry i strzelili trzy gole. Każdy z nich był piękny, ale przy ostatnim polski bramkarz mógł zachować się  nieco lepiej.Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 3:1 dla „Młotów”. Bournemouth aktualnie zajmuje 16. miejsce w Premier League, West Ham wskoczył na 15 lokatę

Bournemouth – West Ham United 1:3 (1:0)