1dn.21godz.54min.
Home » Ligi zagraniczne » DFB POKAL: Niespodzianki nie było. Bayern wymęczył zwycięstwo

DFB POKAL: Niespodzianki nie było. Bayern wymęczył zwycięstwo

W 1/16 Pucharu Niemiec (DFB PoKAL), Bayern Monachium na własnym boisku wymęczył zwycięstwo nad beniaminkiem Bundesligi piłkarzami Darmstadt 1-0. Jedynym strzelcem w tym spotkaniu był Xabi Alonso który popisał się fantastycznym strzałem zza lini pola karnego. (Bramkę można zobaczyć w dziale Skróty i Bramki ze spotkań ) .

To było nude…. bardzo nudne spotkanie, mogło by się wydawać, że beniaminek na Alianz Arena zostanie rozniesione jeszcze w pierwszej połowie, jak się później okazało nie diabeł taki straszny jak go malują. Gracze Bayernu przez pierwsze 25 minut starali się sforsować bramkę przeciwnika ale bezskutecznie, potem spotkanie mimo iż było wolne.. to jeszcze bardziej straciło na tempie. Dopiero w kocówce pierwszej połowy mogliśmy zobaczyć prawdziwy kunszt – kunszt strzelecki Xabiego Alonso, który otrzymując wybitą piłkę przez rywala na skraj pola karnego przyjął i uderzył z woleja na długi słupek – w tym momencie Bayern prowadził 1-0.
Druga połowa to odważniejsze ataki gości, dobrze z przodu Darmstadt prezentował się Heller który próbował przeszkadzać obrońcom Bayernu. Po 60 minucie ewidentnie dało się wyczuć kontrolę gry przez Bawarczyków, którzy nie kwapili się do ataków a rozgrywali spokojnie piłkę w środku boiska. Na uwagę zasługuje próba strzału z przewrotki Kingsleya Comana ktory był bliski pokonania bramkarza przyjezdnych.