Home » Ligi zagraniczne » Hiszpania » Copa del Rey: Pewny awans FC Sevilla oraz sensacyjny Mirandes!

Copa del Rey: Pewny awans FC Sevilla oraz sensacyjny Mirandes!

sevilla COPA DEL REY Real-Betis-e1441774125827
FC Sevilla 4-0 Real Betis Sevilla
Reyes(4′), Rami(35′) Gameiro (74) Kakuta (89′) Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

W pierwszych dwóch spotkaniach 1/8 rundy o Puchar Króla zespół Grzegorza Krychowiaka ograł na własnym stadionie w derbowym spotkaniu Betis Sevilla 2-0. Strzelcami bramek byli Jose Antionie Reyes w 4 minucie oraz Adil Rami w 35′ minucie a także Kevin Gameiro w 74′ który zaliczył prawdziwe wejście smoka, wchodząc na boisko równo minutę wcześniej Tuż przed końcem Kakuta dobił rywala pakując 4 bramkę. Było to 8 wygrane z rzędu spotkanie FC Sevilla na własnym stadionie.
Trener Emery decydując się na wyjściową jedenastkę, pominął Grzegorza Krychowiaka, którego posadził na ławie. Decyzja wydaje się zrozumiała – Polak do tej pory rozegrał ponad 95% wszystkich spotkań jakie rozegrała Sevilla w tym sezonie.
Całe spotkanie odbywało się pod dyktando gospodarzy. Szybko strzelona bramka pozwoliła grać im pewnie i rozgrywać spokojnie piłkę – czego efektem było ponad 60% posiadania piłki. Samo spotkanie, mimo dwóch bramek nie mogło zachwycać. Goście którzy pierwsze spotkanie przegrali 2-0, po kolejnym tak szybko straconym golu wydawali się ewidentnie podłamani i prezentowali nieskuteczną i bez pomysłu grę.

Deportivo COPA DEL REY Mirandes
Deportivo la Coruna
0-3 Mirandes
Stadion: Estadio Municipal de Riazor (La Coruña)  Provencio x2,  Bastidas A
Mirandes deportivo

W drugim spotkaniu Deportivo La Coura podejmowało u siebie 2 Ligowy Mirandes. W pierwszym spotkaniu mdz. tymi drużynami padł wynik 1-1, i teoretycznie bliższy awansu był zespół z La Couruny. Mogło by się wydawać, że po ostatniej ligowej porażce z Realem Madryt, Deportivo będzie 'oddbić’ i wygrać spotkanie właśnie z Mirandes. Niestety nie mający nic do stracenia drugoligowy zespół pokonał 3-0 Deportivo i tym samym awansował do dalszej fazy rozgrywek o Puchar Króla. W 1/4 najprawdopodobniej spotka się Valencią. Strzelcami bramek dla Mirandes byli dwukrotnie Provencio i Bastidas A .Dla Deportivo było to 5 spotkanie bez wygranej.

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "