Home » News » Byli Wicemistrzami Polski – dziś klub został wycofany z rozgrywek

Byli Wicemistrzami Polski – dziś klub został wycofany z rozgrywek

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. wicemistrz Polski w 2003 i 2005 roku, a w latach 2005 i 2007 zdobywca Pucharu Polski. W lipcu 2008 roku miejsce Dyskobolii w ekstraklasie zostało odsprzedane GRoclinPolonii Warszawa. Grodziski klub znalazł się w czwartej lidze, po czym spadł do klasy okręgowej. Wszyscy pamiętamy remisowe 1:1 spotkanie w pucharze UEFA ze słynnym klubem Manchesteru City i tą świetną bramkę z rzutu wolnego Sebastiana Mili. Dziś ten mały klub staje się historią i zostaje oficjalnie wycofany z rozgrywek 4ligi Wlkp a stowarzyszenie które do tej pory prowadziło klub zostaje rozwiązane.
Oficjalną decyzję o zawieszeniu wszelkich czynność klub poinformował na swoich oficjalnym profilu Facebook.

– Aby nie karmić się plotkami potwierdzam, że Stowarzyszenie jest w trakcie likwidacji a Klub wycofany został z rozgrywek WZPN.

Pan Paweł Rozmiarek podjął taką decyzję z prywatnego i dość delikatnego powodu. Bardzo proszę, abyście to uszanowali i na tym zakończyli snucie bzdur „na mieście”.

Oficjalny powód nie jest podany nie mniej jednak, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o finanse – a co do nich czytając dalsze wypowiedzi na społecznościówce klubu nie jest najlepsza a obecne jeszcze istniejące władze bardziej się skupiają na własnych kieszeniach niż nad dobrem klubu który istnieje od 1922r.
W całej tej beznadziejnej sytuacji pojawia się małe światełko w tunelu. Są osoby które chcą podejmą próbę podniesienia klubu na nogi. W artykule który został pokazany w lokalnych mediach, w komentarzu jeden z użytkowników dał do zrozumienia – że są ludzie którzy będą walczyć o klub.

Cytowany Wpis:

Zostaną podjęte próby postawienia na nogi Dyskobolii w sezonie 2016/2017 w klasie rozgrywkowej B. Pod warunkiem, że przy okazji zawiązywania nowego stowarzyszenia znajdą się ludzie, którzy – powtórzę jeszcze raz, dość wyraźnie: Z A D A R M O zechcą reprezentować barwy „nowego-starego” Klubu Sportowego Dyskobolia. Nie – nie będzie wypłat za mecz – bo w do IV ligi grają amatorzy, dla przyjemności; Nie – nie będzie premii za wygrany mecz – bo gra się po to, aby wygrać Nie – nie będzie dotacji na buty Nie – nie będzie zwrotów za dojazdy i nie, nie będzie Wam nikt podstawiał autokaru żeby dojechać z Grodziska… do Ptaszkowa jak to miało miejsce dotychczas. W ciągu 2/3 miesięcy nowego roku zostanie stworzone stowarzyszenie, które na ww fundamentach będzie starało się stworzyć klub piłkarski. Od momentu jego powołania będziemy gromadzili środki na podstawie składek członkowskich i sprzedaży gadżetów dla kibiców. W zupełności powinno to starczyć na pokrycie NIEZBĘDNYCH kosztów + ewentualnie zimne piwko po meczu dla zawodników. Jeśli uda nam się powołać drużynę i utrzymamy ją przez pierwsze pół roku, pomyślimy czy nie wyciągnąć pieniędzy po dotację.pawex

kibice_groclin

Osobiście wierzymy, że klub z Grodziska wstanie na nogi – jesteśmy pełni wiary, że ludzie którzy walczą o byt klubu są odpowiednimi ludźmi i będą odpowiednimi na swoich stanowiskach.!

               

Autor: Tomasz Botwina

Avatar
- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "

Zobacz również:

Najbardziej dochodowe gry online

Mamy świadomość, że wiele osób, które decydują się na grę w kasynie online, oprócz rozrywki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK