Do meczu pozostało:
1dn.23godz.13min.
12.10 X3.10 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Bundesliga:Wygrane Augsburga, Bayeru i Eintrachtu .Wpadka Borussii na koniec

Bundesliga:Wygrane Augsburga, Bayeru i Eintrachtu .Wpadka Borussii na koniec

Zespoły Augsburga, Bayeru Leverkusen i Eintrachtu Frankfurt zapisały na swoje konto trzy punkty w sobotnich spotkaniach 17. kolejki Bundesligi. W pokonanym polu zostawiły odpowiednio Hamburger SV, FC Ingolstadt i Werder Brema.Natomiast sporą niespodziankę sprawiła Borussia Dortmund przegrywając z zespołem z Kolonii 2:1.

Hamburger SV – FC Augsburg 0:1 (0:0)
0:1 Moravek 76′

Spotkanie w Hamburgu nie było porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach nie doczekali się ani jednego gola. Bliżej objęcia prowadzenia był Augsburg. Dopiero w 76. minucie piłka wylądowała w siatce. Adlera do kapitulacji zmusił wówczas Moravek, którzy strzałem głową z kilku metrów dobił obronione przez bramkarza HSV uderzenie jednego z jego kolegów. Jak się okazało była to jedyna bramka tego meczu.

FC Ingolstadt – Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)
0:1 Hernandez 73′

W roli z faworyta  spotkania w Ingolstadt przystępowali goście z Leverkusen. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się jednak znaleźć sposobu na strzelenie bramki i na przerwę obie ekipy schodziły do szatni przy bezbramkowym rezultacie.

W drugiej części meczu odważniej zaczęli grać goście, którzy coraz częściej gościli w polu karnym rywali. O losach spotkaniu zadecydowała sytuacja z 73. minuty. Wówczas Bellarabi zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Hernandeza, a ten mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki. Była to 11 bramka Meksykanina w tym
sezonie w Bundeslidze.Jak się okazało potem była to bramka na wagę 3 pkt.

Eintracht Frankfurt – Werder Brema 2:1 (1:1)
0:1 Pizarro 29′
1:1 Meier 31′
2:1 Aigner 48′

Pierwszego gola we Frankfurcie doczekaliśmy się w 29. minucie. Wówczas na prowadzenie wyszli goście z Bremy.
Radość gości nie trwała jednak długo, bowiem już dwie minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po świetnym dośrodkowaniu Ignjovskiego z prawego skrzydła, do piłki w polu karnym dopadł Meier i strzałem głową umieścił ją w siatce. Wynik 1:1 nie uległ zmianie przed przerwą.

Druga część meczu świetnie rozpoczęła się dla Eintrachtu, który w 48. minucie wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aigner, który nie dał szans bramkarzowi Werderu strzałem z ośmiu metrów. Asystę w tej sytuacji zaliczył Seferović.

FC Koeln – Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
0:1 Sokratis 18′
1:1 Zoller 82′
2:1 Modeste 90′

Trzeciej porażki w tym sezonie doznali w sobotnie popołudnie zawodnicy Borussii Dortmund, którzy w wyjazdowym meczu ulegli 1:2 FC Koeln. Podopieczni Thomasa Tuchela długo prowadzili w tym meczu, lecz ostatecznie zdołąli przegrać to spotkanie.Piłkarze z Dortmundu mieli godnie pożegnać się z 2015 rokiem lecz wyszła niemała niespodzianka,ponieważ przed spotkaniem to Borussia była w roli zdecydowanego faworyta przegrywając dotychczas w lidze zaledwie 2 spotkania.