1dn.23godz.13min.
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Bundesliga: Skromne zwycięstwo Bayernu

Bundesliga: Skromne zwycięstwo Bayernu

W meczu 17. kolejki Bundesligi Bayern pokonał na wyjeździe Hannover 96 0-1. Strzelcem zwycięskiej bramki z rzutu karnego jest Thomas Müller, dla którego było to 100. trafienie w rozgrywkach ligowych. Dzisiejsze zwycięstwo oznacza, że Bawarczycy powiększyli swoją przewagę do ośmiu punktów, ponieważ Borussia Dortmund uległa Kolonii 2-1

.Robert Lewandowski grał niezłe zawody, ale tym razem musiał się obejść smakiem.Swoją najlepszą sytuację Polak miał w 29. minucie. Polak zakręcił obrońcami przed polem karnym i oddał mocny strzał w kierunku bramki. Piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Muellerowi. Ten nieczysto jednak dobijał i trafił w Rona-Roberta Zielera.

W 39. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Bayernu za zagranie ręką Schulza. Po chwili jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Mueller i wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

W drugiej połowie Bayern spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Swojego 50. gola w tym roku szukał Lewandowski, który dwa razy groźnie uderzał na bramkę,lecz piłka  nie zdołała znaleźć drogi do bramki Zielera.
Dla Polaka było to już czwarte uderzenie w słupek lub poprzeczkę w tym sezonie Bundesligi, co jest rekordem. Żaden inny zawodnik niemieckiej ekstraklasy nie mylił się i nie miał tak wielkiego pecha w rundzie jesiennej, jak Lewandowski.

Autor: Paweł Kulpa