2dn.16godz.30min.
Home » Ligi zagraniczne » Niemcy » Bundesliga » Borussia znowu gromi! Bramka Piszczka z Woflsburgiem!

Borussia znowu gromi! Bramka Piszczka z Woflsburgiem!

Kolejny znakomity mecz rozegrali piłkarze Borussi Dortmund. Podopieczni trenera Thomasa Tuchela po zwycięstwach 6:0 w Lidze Mistrzów nad Legią Warszawa i w ostatniej kolejce Bundesligi nad Darmstadt, we wtorkowy wieczór ponownie dali popis strzeleckich możliwości. W spotkaniu czwartej kolejki ligi niemieckiej dortmundczycy pokonali na wyjeździe VfL Wolfsburg 5:1. Jedną z bramek strzelił reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

Patrząc na grę zespołu z Dortmundu kolejny raz ręce same składały się do oklasków. Rozpędzona Borussia po efektownych wygranych z Legią i Darmstadt nie zamierzała zwalniać tempa w rywalizacji z popularnymi „Wilkami”. Mimo że eksperci twierdzili, że może być to wyrównane spotkanie (Wolfsburg w pierwszych trzech kolejkach nie zanotował porażki), to boiskowa rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Goście wielkie strzelanie rozpoczęli już w 3. minucie, kiedy bramkarza miejscowych pokonał Raphael Guerreiro. Kolejną bramkę dorzucił Pierre-Emerick Aubameyang i do przerwy było 2:0 dla BVB. Po przerwie nadzieje gospodarzy ożyły po trafieniu Daniela Didavi, ale Borussia szybko wybiła z głów gospodarzy marzenia o korzystnym rezultacie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Aubameyang, a ponadto Ousmane Dembele i Łukasz Piszczek.

Prócz obrońcy reprezentacji Polski we wtorkowym spotkaniu wystąpił inny kadrowicz Adama Nawałki, Jakub Błaszczykowski. Były piłkarz BVB, a obecnie gracz Wolfsburga rozegrał przyzwoite spotkanie i wyróżniał się na tle słabo grających kolegów. Pomocnik gola jednak nie zdobył.

Po czterech kolejkach Borussia ma na koncie dziewięć punktów i przynajmniej do środy będzie liderem Bundesligi. Wolfsburg natomiast z dorobkiem pięciu „oczek” zajmuje 9. miejsce.

Wszystkie bramki, w tym trafienie Łukasza Piszczka, z meczu VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund znajdziecie TUTAJ.

Fotografia pochodzi ze strony sport.tvp.pl.