Home » Polska » Ekstraklasa » Boniek: Nic nie może się odbyć bez naszej wiedzy

Boniek: Nic nie może się odbyć bez naszej wiedzy

W środę Zbigniew Boniek jako drugi Polak w historii został wybrany do składu Komitetu Wykonawczego UEFA. Dla prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej to duża nobilitacja, a dla polskiej piłki kolejna szansa rozwoju. Po powrocie z Helsinek, gdzie odbywał się kongres, Boniek w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że jego obecność w Komitecie Wykonawczym UEFA będzie bardzo ważna dla Polski. – Teraz nic nie może się odbyć bez naszej wiedzy – przyznał prezes PZPN.

O tym, że Boniek cieszy się sporym uznaniem wśród przedstawicieli UEFA oraz federacji piłkarskich innych krajów mówiło się już od dawna. Kongres w Helsinkach i wybór Polaka do Komitetu Wykonawczego tylko to potwierdził. Prócz niego w składzie znajduje się 17 innych przedstawicieli. Do podstawowych zadań tej instytucji należą: wybór organizatorów największych piłkarskich imprez świata, na czele z mistrzostwami Europy, finałem Ligi Mistrzów czy finałem Ligi Europy.

– Dzisiaj nic nie może odbyć się bez naszej wiedzy, bez podniesienia mojej ręki. Obojętnie co się wydarzy, to będziemy wiedzieli o tym wcześniej – cytuje słowa Bońka TVN24. – To machina i sto tysięcy decyzji do pojęcia: gdzie się odbędzie najbliższy mecz, co trzeba zmienić. Do tego potrzebni są ludzie i ja jestem jednym z tych osiemnastu, który będzie mógł podnieść rękę albo nie podnieść – dodał prezes PZPN.

Jednocześnie popularny „Zibi“ odniósł się do poziomu polskiej piłki klubowej oraz systemu rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Obecnie w najwyższej klasie rozgrywkowej obowiązuje system ESA 37, który zakłada podział punktów po 30 kolejkach. – Mam poważne wątpliwości co do słuszności idei podziału punktów. Jesteśmy zaniepokojeni stanem naszej piłki klubowej, której rozwój jest wątpliwy. Produkt jest atrakcyjny wizerunkowo, ale sportowo nie wygląda to za dobrze – dodał Boniek.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.se.pl.

               

Autor: marm

Avatar

Zobacz również:

Najbardziej dochodowe gry online

Mamy świadomość, że wiele osób, które decydują się na grę w kasynie online, oprócz rozrywki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis goals24.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK