1dn.16godz.40min.
Home » Champions League » Barcelona gromi w meczu na szczycie. Bezradny Szczęsny

Barcelona gromi w meczu na szczycie. Bezradny Szczęsny

Po nokaucie jaki piłkarze Blaugrany zafundowali Los Blancos, przyszedł czas na lincz drużyny z Romy.

W 5 kolejce FC Barcelona rozniosła 6:1 zespół z Rzymu. Od samego początku zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami w podstawowym składzie wyszedł Lionel Messi. Jak na klasowego piłkarza przystało zagrał on wyśmienite spotkanie pokonując Wojciecha Szczęsnego 2 krotnie.
Spotkanie nie mogło się zacząć inaczej niż przypuszczano. Frontalne ataki za sprawą Neymara i Suareza przyczyniły się do destrukcji defensywy drużyny z Rzymu karcąc ich w 15minucie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Długo nie trzeba było czekać na kolejną bramkę, 3 minuty później zawodnicy Barcelony popisali się wspaniałą tikitaką na połowie przeciwnika wykańczając celnym lobem nad bramkarzem zespołu z Rzymu. Katem podczas drugiej bramki, był ten na którego liczono od samego początku – niezawodny w tym spotkaniu Lionel Messi.
Jeszcze przed przerwą, zawodnicy Barcelony zdołali zaliczyć celne trafienie. Luis Suarez wykorzystał bardzo dobre podania od Messiego, umieścił celnym strzałem piłkę w bramce.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, od samego początku zawodnicy z Rzymu byli zdominowani przez świetnie grającą drużynę Blaugrany, czego efektem były kolejne bramki. W 56′ Gereard Pique był tym który po raz 4 wpakował piłkę do siatki a chwilę później w 60minucie Lionel Messie kolejny raz wpisał się na listę strzelców.
Niestety to nie było ostatnia bramka w tym spotkaniu, w 77 minucie, zawodnicy Romy dopuścili się sprokurowania rzutu karnego którego próbował wykorzystać Neymar ale Wojciech Szczęsny wyczuł intencje brazylijskiego zawodnika. Pech chciał, że Carreira dopadł się odbitej piłki i bez trudu umieścił ją w siatce. W tym momencie wynik spotkania wynosił 6:0. Honorową bramkę strzelił w doliczonym czasie Edin Dżeko.
Całe spotkanie toczyło się pod dyktando graczy z Hiszpanii, czas posiadania piłki w ich wykonaniu to prawie 70%, a ilość stworzonych sytuacji to 18 przy 8 piłkarzy gości.

Na kolejkę przed końcem rundy, FC Barcelona zajmuje pierwsze miejsce jednocześnie zapewniając sobie awans do kolejnej Fazy, a zawodnicy z Romy o awans powalczą w następnej Rundzie. Aby mieć pewność, że zagrają dalej zmuszeni są wygrać swoje następne spotkanie.

Autor: Tomasz Botwina

- Hardwear'owiec - Softwear'owiec pośród mocnych brzmień polskiego Rocka i muzyki etnicznej. - Informatyk. Oddany zielonym barwom Celticu Glasgow. "You'll never walk alone "