2dn.1godz.48min.
Home » Ligi zagraniczne » Anglia » Arsenal ciągle na szczycie

Arsenal ciągle na szczycie

Arsenal Londyn w 20 kolejce Premier League pokonuje Newcastle United 1:0 i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą 2 pkt nad Leicester City.

Drużyna Arsenalu w dzisiejszym starciu była zdecydowanym faworytem jednak po pierwszej połowie spotkania, można było wyciągnąć z goła odmienne wnioski. Newcastle United już od pierwszych minut meczu postawili gospodarzom bardzo trudne warunki i gdyby wykazali się lepszą skutecznością mogliby na przerwę schodzić nawet z 3 bramkową przewagą. Doskonale w tym meczu spisywał się Sissoko, Wijnaldum czy napastnik Mitrovic, który napsuł w dzisiejszym meczu wiele krwi parze stoperów Arsenalu.

Druga połowa to już jednak pokaz doświadczenia i wyrachowania drużyny prowadzonej przez Arsena Wengera. Arsenal zaczął grać bardzo mądrze, kontrolować spotkanie i stwarzać sobie bardzo groźne sytuacje. Bramka jednak padła po zagraniu piłki z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu w polu karnym gości. W owym chaosie znakomicie odnalazł się Laurent Kościelny, który pokonał Roba Elliota. Pomimo kilku znakomitych okazji w dzisiejszym spotkaniu nie oglądaliśmy już więcej goli. Doskonałe zawody rozegrał dzisiaj Aaron Ramsey, który jednak nie zdobył bramki pomimo dwóch znakomitych sytuacji. Głównymi bohaterami dzisiejszego spotkania jednak bezwątpienia byli defensorzy Arsenalu, Laurent Kościelny i Per Metersacker, którzy spisali się bez zarzutu.

Autor: Grzegorz Michalik

Fan Ligi Hiszpańskiej. Zadeklarowany kibic Realu Madryt od 1998 ( pamiętna bramka Mijatovica w finale LM ). Miłośnik gotowania, whisky i thrillerów prawniczych.