2dn.16godz.49min.
Home » News » 2. Bundesliga: Debiut Łukasika w Sandhausen, 70 minut Koseckiego

2. Bundesliga: Debiut Łukasika w Sandhausen, 70 minut Koseckiego

Były piłkarz Legii Warszawa, a ostatnio Lechii Gdańsk – Daniel Łukasik, który w sierpniu przeniósł się do klubu 2. Bundesligi – SV Sandhausen, dzisiaj zadebiutował w jego barwach. 25-letni pomocnik wszedł na boisko w 81. minucie meczu z Dynamem Drezno, kiedy jego drużyna prowadziła 2:0. Przez 70 minut na boisku przebywał również inny „Legionista“, Jakub Kosecki.

Zarówno Łukasik, jak i Kosecki umowy z niemieckim drugoligowcem podpisali w letnim „okienku“ transferowym. O ile dla tego pierwszego jest to pierwsza zagraniczna wyprawa, o tyle Kosecki już wcześniej zasmakował gry na zapleczu Bundesligi. I to właśnie w barwach Sandhausen do którego był wypożyczony z Legii. Niedawno jednak oba kluby doszły do porozumienia i „Kosa“ został pełnoprawnym graczem klubu z Niemiec.

Kosecki w 2. Bundeslidze nie imponuje formą, ale otrzymuje szanse gry i to najczęściej w podstawowym składzie. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Łukasika, który dopiero w piątek rozegrał premierowy mecz w barwach Sandhausen. W potyczce przeciwko ekipie Dynama Drezno żaden z Polaków nie wyróżnił się niczym szczególnym. Ich drużyna pokonała jednak rywali 2:0 po bramkach Andrew Wootena i Tima Kistera.

* Fotografia pochodzi ze strony legia.net.