Home » Polska » Ekstraklasa » Znamy terminarz nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy! 

Znamy terminarz nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy! 

Emocje związane z finiszem sezonu 2016/2017 piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy jeszcze dobrze nie opadły, a powoli już trzeba skupiać się na nowych rozgrywkach. Dzisiaj Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. ogłosił terminarz na sezon 2017/2018. Pierwsza kolejka zostanie zainaugurowana w piątek 14 lipca. Już w ramach tej serii gier dojdzie do ligowego klasyku – powracający do elity Górnik Zabrze zmierzy się z mistrzem Polski, Legią Warszawa.

Przerwa między sezonami w polskiej lidze nie jest zbyt długo. Ostatnie mecze minionych rozgrywek miały miejsce 4 czerwca, a już 14 lipca piłkarze wrócą do walki o ekstraklasowe punkty. W czwartek poznaliśmy pary wszystkich kolejek, ale jeszcze nie doprecyzowano dokładnych terminów rozgrywania meczów.

Jeśli chodzi o inauguracyjną serię gier, to ciekawie zapowiada się rywalizacja Górnika Zabrze z Legią Warszawa. Ten pierwszy zespół po rocznej przerwie wraca na boiska LOTTO Ekstraklasy. Niegdyś potyczki z Legią uchodziły za ligowy klasyk, obecnie ranga tych meczów jest zdecydowanie mniejsza, ale i tak konfrontacja wzbudza spore zainteresowanie.

Większość kolejek będzie rozgrywana w systemie piątek-poniedziałek. Jest jednak kilka wyjątków. Są to terminy FIFA przewidziane na mecze reprezentacji oraz ostatnia, 30. kolejka sezonu zasadniczego, która odbędzie się jednego dnia – będzie to tzw. multiliga. Rozgrywki 2017/2018 zakończą się już 20 maja, ponieważ w czerwcu na boiskach w Rosji będą rozgrywane mistrzostwa świata.

Warto przypomnieć, że w nowym sezonie po raz pierwszy w historii w LOTTO Ekstraklasie używany będzie system powtórek – VAR. Pełny terminarz rozgrywek jest dostępny TUTAJ.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.

               

Autor: marm

Zobacz również:

Skandal na Łazienkowskiej. Pseudokibice pobili piłkarzy Legii! 

Pseudokibice Legii Warszawa pobili piłkarzy warszawskiej drużyny, po tym jak ci wrócili z przegranego meczu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *